Karolina Rokitnicka

W roli głównej owoce - do dekoracji, jedzenia, przetworów, dla zdrowia, urody. Owocowa Kraina

Panie z Owocowej Krainy zapraszają na warsztaty. Fot. Owocowa Kraina Panie z Owocowej Krainy zapraszają na warsztaty.
Karolina Rokitnicka

W Węgiersku (gmina Golub-Dobrzyń) powstała Owocowa Kraina - wioska tematyczna, której motywem przewodnim są sady i owoce.

Organizowane są tu liczne warsztaty, m.in. malowania figurek owoców z gipsu, decoupage, tworzenia ludzików z owoców. Są także kulinarne zajęcia, podczas których dzieci ozdabiają kolorowymi owocami babeczki z kremem. „Owocowa kuchnia” serwuje: mięsa z owocami, ciasta owocowe oraz owocowe przetwory.

- Organizujemy spotkania dla grup zorganizowanych, od 15 do 30 osób, po wcześniejszych zapisach - informuje Marta Wróblewska z Owocowej Krainy.

Przygotowano zajęcia dla dzieci szkolnych z klas I-III oraz IV-VI. Składają się na nie m.in. spotkania z Sadowniczką, tworzenie owocowych magnesów, wizyta w „Sadzie u Sołtysa”. Młodsi mają zajęcia kulinarne, podczas których powstają babeczki i „cudaczki” z owoców, a dla starszych jest gra planszowa z zagadkami. Jest także oferta dla pań „OWOCne pogaduchy”, czyli warsztaty z wykonywania ozdób z owoców i warzyw; lepienia pierogów; wykonywania owocowych maseczek oraz degustacje nalewek i win owocowych.

- Jest możliwość przeprowadzenia warsztatów dla „grup mieszanych”, czyli dzieci i dorosłych, a także zorganizowania ogniska. Warsztaty trwają 3-4 godziny - dodaje Marta Wróblewska.


Jakie owoce nie pomogą nam w odchudzaniu? (źródło: Agencja TVN/x-news)

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.