W regionie kobiety żyją średnio o 7 lat dłużej niż mężczyźni

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Małgorzata Stempinska

W regionie kobiety żyją średnio o 7 lat dłużej niż mężczyźni

Małgorzata Stempinska

Kobiety na Pomorzu i Kujawach żyją średnio 81 lat, a mężczyźni 74 lata. Panowie odchodzą szybciej przede wszystkim dlatego, że mniej dbają o zdrowie, a często wręcz unikają kontaktu z lekarzami.

- Mieszkam w czteropiętrowym bloku. Tylko w mojej klatce naliczyłam jeszcze cztery wdowy, jedna mieszka na moim piętrze. Ja mam 78 lat. Mąż nagle odszedł osiem lat temu. Miał wtedy 75 lat. Jedna z sąsiadek owdowiała mając zaledwie 32 lata. Została sama z dwójką małych dzieci. Każda z nas nauczyła się sobie jakoś radzić sama.

Panowie odchodzą szybciej przede wszystkim dlatego, że mniej dbają o zdrowie, a często wręcz unikają kontaktu z lekarzami. Dlaczego jeszcze? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.