W regionie coraz więcej placówek opieki nad osobami starszymi

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Jolanta Zielazna

W regionie coraz więcej placówek opieki nad osobami starszymi

Jolanta Zielazna

W województwie przybywa prywatnych placówek całodobowej opieki nad osobami starszymi i niepełnosprawnymi. Oferują ponad 200 miejsc

Niektóre zwiększają liczbę miejsc. Nic dziwnego: w kolejkach do domów samorządowych czeka już kilkaset osób. Najwięcej do domów dla osób przewlekle, somatycznie chorych. Na koniec listopada na miejsce w nich czekały 192 osoby.

- Nasi znajomi nie mogli czekać, aż dla ich ojca zwolni się miejsce w domu pomocy, i musieli oddać go do prywatnego ośrodka - opowiada 88-letnia pani Stefania. - Płacą niemało, ale mówią, że tata jest zadowolony.

W naszym województwie placówek jest ponad 10 (aktualna liczba będzie znana po weryfikacji danych na koniec 2017 r.) na około 250 miejsc. Oferują pobyty czasowe, na stałe, a także turnusy rehabilitacyjne. Gdzie powstały? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.