(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

W ratuszu o drogach

Burmistrz Leszek Duszyński spotkał się z wicemarszałkiem D. Kurzawą ( w środku) i Mirosławem Kielnikiem (z prawej). Fot. nadesłane/Marcin Zieliński Burmistrz Leszek Duszyński spotkał się z wicemarszałkiem D. Kurzawą ( w środku) i Mirosławem Kielnikiem (z prawej).
(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Remont DW Brzoza-Wylatowo ma rozpocząć się na przełomie 2018/2019 roku. Wcześniej ruszy remont drogi wojewódzkiej Pakość - Strzelno.

Droga Brzoza - Wylatowo przebiega przez pięć gmin, m.in. przez Dąbrowę i Mogilno. Codziennie porusza się nią tysiące aut. O przyspieszenie jej modernizacji apelowano kilka miesięcy temu, kiedy w Barcinie spotkali się wójtowie, burmistrzowie i starostowie z gmin oraz powiatów, przez które przebiega.

Podpisano wtedy apel do marszałka województwa, w którym wskazano, że to ważna arteria na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, która wymaga jak najszybszej przebudowy. Także pod kątem bezpieczeństwa. Pod apelem podpisali się także inwestorzy, których firmy leżą blisko DW nr 254. Ta oraz inne inwestycje na terenie gminy były tematem spotkania, jakie odbyło się w ratuszu. Burmistrz Leszek Duszyński spotkał się z wicemarszałkiem Dariuszem Kurzawą oraz Mirosławem Kielnikiem, dyrektorem ZDW w Bydgoszczy.

Najszybciej jednak rozpocznie się remont drogi wojewódzkiej Pakość - Strzelno. Gmina Mogilno zadeklarowała pomoc finansową w realizacji tego projektu (m.in. budowa chodnika w Strzelcach). Gościom spodobał się także pomysł przedłużenia zachodniej obwodnicy Mogilna do Żabna. Aktualnie trwają prace projektowe. Marszałek województwa zobowiązał się wesprzeć starania gminy o unijne dofinansowanie do obwodnicy. Po jej wybudowaniu gmina Mogilno stałaby się właścicielem ulic w centrum miasta (900-lecia, Placu Wolności, Jagiełły, Sądowej, Rynku, Benedyktyńskiej i Poznańskiej), a województwo przejęłoby obwodnicę na całej długości.

Autor: (pak)

(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.