W Raciążku pokażą, jak to było w Wielki Piątek

Czytaj dalej
Fot. Jadwiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

W Raciążku pokażą, jak to było w Wielki Piątek

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Parafia p.w. Wszystkich Świętych i św. Hieronima wyróżnia się nie tylko własnym Muzeum Parafialnym, ale także niezwykle sugestywnymi Misteriami Męki Pańskiej, przygotowywanymi od czterech lat przez parafian pod czujnym okiem ks. Mariana Kuszyńskiego, proboszcza parafii oraz ks. Artura Kosierba, artystycznie uzdolnionego wikariusza.

Z roku na rok misteria te przyciągają do Raciążka coraz większe rzesze widzów, w tym wielu spoza powiatu i regionu. Nic dziwnego. Widowiska przygotowane z wielką starannością , jeśli chodzi o scenografię i kostiumy oraz wierność biblijnemu przekazowi, a także z dużym zaangażowaniem osób, odgrywających poszczególne sceny.

Już w najbliższą niedzielę, 20 bm., o godz. 18 na Skwerze św. Jana Pawła II będziemy mogli ponownie przeżywać śmierć Chrystusa na krzyżu, dzięki przygotowywanej po raz czwarty inscenizacji Misterium Męki Pańskiej.

- W realizację tego przedsięwzięcia jest zaangażowanych osiemdziesiąt osób z parafii, z czego pięćdziesiąt ma role w inscenizacji, a pozostali zajmują się sprawami technicznymi, takimi jak choćby przygotowanie dekoracje - zdradza ks. Artur Kosierb, reżyser widowiska, na którym patronat objął bp Wiesław A. Mering, a wśród sponsorów są: urząd marszałkowski, starostwo powiatowe, gmina Raciążek i GOK.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.