Janina Waszczuk

W Ptasiej Wiosce zajrzyjcie koniecznie do muzeum

W Ptasiej Wiosce co kawałek można natknąć się na rzeźby. Fot. Archiwum Stowarzyszenia W Ptasiej Wiosce co kawałek można natknąć się na rzeźby.
Janina Waszczuk

W 2007 roku powstał pomysł stworzenia w Adamkowie plenerowego, otwartego Muzeum Ptaka, które składałoby się ze stojących przy drodze gminnej rzeźb.

Ogólnodostępna galeria przydrożna ubogaca krajobraz kulturowy okolicy, akcentując otaczającą ją nieskażoną naturę i typowy wiejski krajobraz. Swoje miejsce w galerii ma zarówno figuratywna sztuka ludowa jak i abstrakcyjna sztuka współczesna. Nie ma też ograniczeń dotyczących wykorzystanych materiałów. Twórcy mogą tworzyć według własnego uznania, a odbiorcy indywidualnie oceniać, która rzeźba najbardziej do nich przemawia. Podstawowym łącznikiem pomiędzy rzeźbami jest „Ptak” jako szerokopojęty temat oraz otaczająca ekspozycję natura.

Dodatkowych informacji na temat muzeum oraz Ptasiej Wioski udziela pani Renata Borowiecka-Gutsze, tel. (+48) 694 521 672 .

Ze Stowarzyszeniem na rzecz Pamiętowa i Adamkowa można się kontaktować mailem: stopa@ww.org.pl lub telefonicznie: 885-297-400

Adamkowo leży w północnej Polsce, 15 km od Tucholi, 25 km od Chojnic, 70 km od Bydgoszczy, 100 km od Torunia i 120 km od Gdańska. Położone jest na malowniczym wzgórzu na terenie Krajeńskiego Parku Krajobrazowego, na skraju Krajny i Borów Tucholskich. W pobliżu przepływa rzeka Kamionka, prawy dopływ Brdy.

Co proponuje wioska

W ofercie są głownie piesze wycieczki w różnych wariantach tras, warsztaty plastyczne, propozycje spotkań specjalnie dla kobiet, dla specjalnie dla dzieci, spacery nordic walking różnymi trasami z przewodnikiem - do wyboru jest pięć tras o różnej trudności i różnym czasie - od 1 do 3 godzin spaceru.

Przykładowe trasy: Szlakiem Leona Wyczółkowskiego (ok. 2 godzin), dla grup nie mniejszych niż 10 osób, cena 20 zł od osoby.

Malowany Ptak - to spacer ścieżką ornitologiczną z przewodnikiem (ok. 3 godz., dla grup co najmniej 10-osobowych, 30 zł od osoby).

Zawsze można też kupić upominki z Ptasiej Wioski.

Panie mogą umówić się na spotkanie Na Trawie Przy Kawie - Moda. To około 3-godzinne warsztaty z mody i stylizacji z projektantką mody Renatą Borowiecką-Gutsze.

W Ptasiej Wiosce co kawałek można natknąć się na rzeźby.
Archiwum Stowarzyszenia W wiosce prowadzone są m.in. warsztaty malarskie. Inspiruje Leon Wyczółkowski.

Rozmowy, dyskusje i porady o modzie. Grupa nie większa niż 10 osób, a program do uzgodnienia, tel. 694-52-16- 72.

Z kolei wyłącznie dla dzieci i młodzieży przeznaczone są zajęcia Śladami Leona Wyczółkowskiego. To plenery malarskie z użyciem dawnych technik stosowanych przez wielkiego mistrza Leona Wyczółkowskiego. Zajęcia trwają ok. 2 godzin, grupa co najmniej 10-osobowa, koszt 30 zł od osoby. W cenie materiały do plenerów. Indywidualny program: do uzgodnienia pod numerem 694-52-1672

Spacer z nordic walking kosztuje 8 zł od osoby dla grup nie mniejszych niż 15 osób. Trzeba mieć swoje kije.

Janina Waszczuk

Lubię podróże oraz czytanie książek. Cenię kontakty z ludźmi. Odpoczywam spacerując z psem

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.