Jolanta Mlodecka

W powiecie lipnowskim budujemy stadiony, by kwitło życie

W powiecie lipnowskim budujemy stadiony, by kwitło życie Fot. Wojciech Alabrudziński
Jolanta Mlodecka

Nie tylko drogi, wodociągi i kanalizacja są na listach gminnych inwestycji. Samorządy coraz częściej zwracają uwagę na bazę sportową.

Wraz z nadejściem wiosny nadchodzi sezon gier sportowych na boiskach. W każdej gminie powiatu lipnowskiego jest jakaś baza sportowa, choć bardzo zróżnicowana jeśli chodzi o wyposażenie. Zespoły sportowe osiągają różne wyniki, w powiecie lipnowskim najwyżej, w 5. lidze, gra „Wisła” Dobrzyń, pozostałe mieszczą się w klasach A i B.

W Wielgiem sukcesy odnosi Musteng Wielgie - kobiecy zespół piłki nożnej, który zakwalifikował się do 2. ligi. To osiągnięcie, choć nie tylko oczywiście, skłoniło władze do poświęcenia większej uwagi - i większych pieniędzy - gminnemu stadionowi.

Zbudujemy stadion z prawdziwego zdarzenia

- Chcemy rozbudować naszą bazę, unowocześnić ją - twierdzi wójt Tadeusz Wiewiórski. - Planujemy rozbudowę obiektu, będą tu dwa boiska pełnowymiarowe, nowoczesne zaplecze, trybuny, parkingi. To kosztowna inwestycja, szacujemy, że trzeba będzie znaleźć na to około trzy miliony złotych. Z pewnością więc będziemy się starali o dotacje, między innymi ministerstwa sportu.
Nie zapominajmy też, że w gminach obiekty sportowe służą też jako baza dla wydarzeń kulturalnych, imprez w okazji różnych „Dni...”, dożynek, koncertów. Dlatego w Wielgiem myśli się też o budowie stałej sceny.

Rekreacja pod gołym niebem dla wszystkich

W Tłuchowie gra Tłuchowia, zespół A klasy. Gminna baza sportowa - głównie zaplecze socjalne - zostało przed dwoma laty wyremontowane. Ale od ubiegłego roku planowana jest kolejna inwestycja - choć bardziej rekreacyjna, niż sportowa. To siłownia pod gołym niebem.

- Powołaliśmy nawet komisję z mieszkańców Tłuchowa, którzy mieli zdecydować, jakie urządzenia do tej siłowni będą najlepsze i jakie trzeba kupić. Sprawa jest w toku i z pewnością w tym sezonie wszyscy chętni z siłowni będą mogli korzystać - zapewnia Andrzej Kurowski, zastępca wójta w Tłuchowie.

Piłka nożna, a także inne dyscypliny

Nieco inna sytuacja jest w gminie Lipno - władza samorządowa ma swą siedzibę w samym Lipnie, zaś baza sportowa jest rozproszona. Rolę głównego, gminnego boiska pełni obiekt przy zespole szkół w Wichowie.

Są też boiska przy innych szkołach, m.in. w Karnkowie. Z drużyn piłkarskich wymienić należy grający w klasie B Orion Popowo. Poza tym postawino tu na inne dyscypliny, w których zawodnicy odnosili spore sukcesy. - Mieliśmy trzecioligowy zespół piłki siatkowej LZS Jastrzębie, ale zespół się rozpadł, zawodnicy się rozeszli - mówi Krzysztof Milak, sekretarz gminy Lipno. - Z powodzeniem za to uprawiany jest u nas tenis stołowy, bo nasz LZS Jastrzębie gra w trzeciej lidze.

Jolanta Mlodecka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.