W półtorej godziny tworzyli wręcz arcydzieła

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

W półtorej godziny tworzyli wręcz arcydzieła

Dariusz Nawrocki

Nie co dzień mamy okazję podejrzeć artystów w trakcie pracy. Tę możliwość dają nam organizowane w Łojewie Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Rzeźbieniu w Drewnie.

Do Łojewa przyjechało 14 zawodników, głównie z Polski. Byli jednak również goście z Ukrainy i Białorusi. Wszyscy tworzyli od czwartku. Nie tylko pracowali nad rzeźbami plenerowymi, które miały być później oceniane, ale chętnie odpowiadali na pytania odwiedzających.

Rzeźbiarze brali udział w trzech konkurencjach. Oprócz rzeźb plenerowych oceniane były również przywiezione przez nich płaskorzeźby. W niedzielne przedpołudnie odbył się wielki finał, czyli speed carving - niezwykle widowiskowa konkurencji. Artyści mieli zaledwie półtorej godziny na stworzenie rzeźby. Ostatecznie zwycięzcą mistrzostw został Sergiy Disch- levyy z Ukrainy. Wyróżniono go również za najpiękniejszą rzeźbę wykonaną podczas konkurencji speed carving oraz za najpiękniejszą rzeźbę plenerową. Drugie miejsce w zawodach zajął Vladimir Chikvin z Białorusi , a trzecie - Bogumiła Caniboł z Polski.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.