W Pieckach kąpać się legalnie nie można, bo brakuje ratowników

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Sławomir Bobbe

W Pieckach kąpać się legalnie nie można, bo brakuje ratowników

Sławomir Bobbe

Działkowcy z ogrodów zlokalizowanych wokół Jeziora Jezuickiego zirytowali się na wieść, że ich działki nie zyskają kanalizacji. Twierdzą, że jej brak to zagrożenie dla wody w akwenie.

- Powiedzmy sobie prawdę, część działek ma tak skonstruowane szamba, że nie trzeba ich opróżniać miesiącami, bo całość idzie w grunt. Z tego część przez wody trafia do Jeziora Jezuickiego. Do Piecek jeździ pół Bydgoszczy - mówi nam działkowiczka z Piecek. - Mieliśmy mieć podpinaną kanalizę, skończyłyby się problemy działkowców, a jezioro byłoby bezpieczniejsze. Jednak nic z tego, od wójta gminy Nowa Wieś Wielka dowiedzieliśmy się, że nie ma na to pieniędzy.

Choć w tym roku żadnego kąpieliska w Pieckach nie ma, to ludzie i tak przyjeżdżają i będą przyjeżdżać, by wypocząć nad wodą.  Dlaczego nie ma kąpieliska? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.