W ogólnopolskim klikaniu rypinianie są mistrzami

Czytaj dalej
Fot. Urząd Miasta
Karolina Rokitnicka

W ogólnopolskim klikaniu rypinianie są mistrzami

Karolina Rokitnicka

Nasze miasto znalazło się w gronie laureatów kolejnego internetowego konkursu. Dzięki niemu nowy blask zyska Szkoła Podstawowa nr 3.

Zorganizowano kolejną edycję konkursu Dulux Let’s Colour, w ramach której mieszkańcy miast i regionów głosowali internetowo na wybrane lokalizacje, które zostaną odświeżone w niezwykle pomysłowy i barwny sposób. Miasta zgłoszone do konkursu zostały podzielone na cztery regiony: północny, centralny, zachodni i południowy. Rypin rywalizował o zwycięstwo w regionie północnym. Wygraliśmy ten pojedynek dzięki zaangażowaniu mieszkańców, którzy aktywnie włączyli się w internetowe głosowanie.

W gronie laureatów konkursu, oprócz Rypina, są: Siedlce, Dziwnów i Jasło. Każda miejscowość otrzyma nagrodę w postaci odmalowania 180 m2 powierzchni wskazanego miejsca lub budynku. W poprzednich edycjach nowy blask zyskiwały szkoły, podziemne przejścia dla pieszych, pawilony, mury.

Rypin już po raz trzeci wygrał w tym konkursie. Wcześniej odświeżono dwa mury przy ul. Chojeckiego oraz Wojska Polskiego (w pobliżu „Blaszaka”). Ten drugi był malowany w sierpniu. Mieszkańcy tłumnie stawili się, by uczestniczyć w akcji odświeżania miasta połączonej z dobrą zabawą. Na uczestników czekał pies Dulek. Fundatorzy nagrody przygotowali projekt ozdobienia muru, zapewnili farby, wałki i pędzle, a także zabezpieczenie ubrań. Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych. Podczas imprezy odbył się m.in. pokaz sztuki walki Viet Vo Dao w wykonaniu Klubu Sportowego „Czarny Orzeł”. Mieszkańcy miasta nie tylko obserwowali popisy, ale sami wzięli udział w pojedynkach.

Teraz kolorowe stanie się wnętrze budynku Szkoły Podstawowej nr 3.

- W piątek 29 stycznia od godz. 10 mieszkańcy Rypina będą mogli wspólnie pomalować wnetrze szkoły. Kolorowe malowanie odbędzie się w ramach akcji społecznej Dulux Let’s Colour. Już dziś zapraszamy wszystkich - dzieci i dorosłych - do wspólnego malowania. Na uczestników będzie czekało wiele atrakcji. Organizatorzy akcji zapewniają niezbędny sprzęt do malowania. Akcja odbywa się przy współudziale firmy Fachman Rypin - informuje Magdalena Balińska z Wydziału Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Rypin.

- Dulux Let’s Colour jest globalną inicjatywą marki Dulux, której celem jest przekształcanie szarych przestrzeni w bardziej kolorowe oraz zachęcanie ludzi do wspólnego odmieniania rzeczywistości, w której żyją, za pomocą koloru. Wspólnie z mieszkańcami i artystami rozprzestrzeniamy kolor w miastach, zmieniając życie ludzi na lepsze i sprawiając, że czują się lepiej w miejscach, w których funkcjonują, na co dzień - informują organizatorzy akcji.

Mieszkańcy Rypina po raz kolejny udowodnili, że wspólnymi siłami można wiele zdziałać i aktywnie głosowali na swoje miasto w internecie. Oprócz odnowienia trzech miejsc z Duluxem, Rypin dzięki “kliknięciom” zyskał plac zabaw Nivea, tytuł Najmilszego Miasta w województwie. Ponadto miasto zdobyło także 20 tys. zł na rewitalizację parku przy ul. Orzeszkowej. Prace w tym miejscu sfinansowano dzięki nagrodzie z konkursu „Ogólnopolskie upiększanie z Garnierem”. W parku nasadzono nowe drzewa i krzewy, ustawiono siedem ławek i nowe kosze na śmieci, zrewitali-zowano też skarpę przy budynku Rypińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, gdzie wyłożono trawę z rolki. Oczyszczono także starą fontannę. Odnowiony został także tzw. „garbaty mostek” na Rypienicy.

Karolina Rokitnicka

Praca w mediach to moja pasja. Przez wiele lat zajmowałam się dziennikarstwem informacyjnym, wydarzeniowym, przygotowywaniem relacji, przeprowadzaniem interwencji. Szczególnie bliskie mi są sprawy lokalne, dotyczące Golubia-Dobrzynia, samorządowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych. Bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się, zmian i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). 


Od grudnia 2022 roku pracuję w dziale SEO, głównie na szczeblu regionalnym i krajowym. Mam też wydarzeniowe dyżury w województwie, przygotowując informację o wypadkach czy utrudnieniach w regionie.  Ponadto zdarza mi się przygotowywać informacje lokalne z Golubia-Dobrzynia, które trafiają na portal Nasze Miasto Golub-Dobrzyń oraz Gazeta Pomorska/Golub-Dobrzyń.


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.