Dominik Fijałkowski

W Nowy Rok 2016 wjechali na rowerach [zdjęcia]

Termos z gorącą herbatą - niezbędnik uczestnika rajdu. Fot. Dominik fijałkowski Termos z gorącą herbatą - niezbędnik uczestnika rajdu.
Dominik Fijałkowski

Nadejście Nowego Roku turyści z Kruszwicy postanowili powitać udziałem w rajdzie rowerowym.

Imprezę zorganizowała Komisja Turystyki Rowerowej przy Nadgoplańskim Oddziale PTTK. W pokonaniu pierwszych kilometrów w 2016 nie przeszkodził cyklistom ani mróz w granicach minus 10 stopni, ani też bardzo zimny wiatr wiejący od Gopła.

Chociaż, aby podczas inauguracji nie przesadzać i nie pochorować się, w trakcie przejazdu podjęto decyzję o skróceniu trasy o jakieś 10 kilometrów. Cel wyprawy został jednak osiągnięty. Był nim pałac w Kobylnikach. Tam na turystów czekała gorąca zupa ze smaczną wkładką kawa, herbata i wspaniałe drożdżówki. Pobyt w pałacu był też okazją do porozmawiania o tegorocznym sezonie turystycznym. Będzie on bogaty w imprezy. Zaplanowano bowiem prawie 40 rajdów rowerowych.

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.