W nowej siedzibie grudziądzkich urzędników jest "pełna kultura”

Czytaj dalej
Fot. Przemek Decker
(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

W nowej siedzibie grudziądzkich urzędników jest "pełna kultura”

(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Urzędnicy przeprowadzili się do budynku klubu „Akcent".

Od najbliższego poniedziałku wydział kultury, sportu i promocji urzędu miejskiego będzie funkcjonował przy ulicy Wybickiego 38. Urzędnicy zajmujący się tematyką sportową będą pracować na parterze budynku, pozostali - na piętrze.


- Remont i wyposażenie pomieszczeń kosztowało ok. 150 tysięcy złotych - mówi Małgorzata Sadowska-Rodziewicz, naczelniczka wydziału.

Pieniądze pochodziły z budżetu miasta.

Dlaczego wybór padł na budynek, w którym działa klub Akcent? Głównie dlatego, że obiekt należy do samorządu. Tym samym...

- Nie będziemy ponosić dodatkowych kosztów związanych np. z opłatą za wynajem pomieszczeń - podkreśla Magdalena Jaworska-Nizioł, rzeczniczka prasowa urzędu miejskiego.

Pomieszczenia zostały przygotowane tak, aby pracownicy mieli dobre warunki, a interesanci mogli być obsługiwani w odpowiednio urządzonym miejscu.

- Nasz wydział to miejsce spotkań artystów, ludzi świata mediów, sportu, filmu czy sztuki. To miejsce, które tworzy pierwsze wrażenie i pokazuje podejście samej organizacji do środowiska i przybywających gości - dodaje Małgorzata Sadowska-Rodziewicz.

Do tej pory urzędnicy zajmujący się kulturą, sportem i promocją biura mieli w budynku C urzędu miejskiego przy ul. Ratuszowej. Wiele można o nich powiedzieć, ale na pewno nie to, że były reprezentacyjne. Budynek jest w kiepskim stanie (pękają ściany), jego wnętrze również pozostawia wiele do życzenia. - W obiekcie jest wąska klatka schodowa i bardzo strome schody, co utrudniało kontakt z interesantami - dodaje rzeczniczka ratusza.

W budynku C nadal będą pracować urzędnicy zajmujący się ochroną środowiska i gospodarką komunalną. - Obiekt wymaga remontu. Jego zakres musi zostać uzgodniony z wojewódzkim konserwatorem zabytków - mówi sekretarz miasta Dariusz Morczyński.(DXC)redakcja.grudziadz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.