W niedzielę wielka parada i piknik na stadionie

Czytaj dalej
Fot. archiwum biura promocji
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

W niedzielę wielka parada i piknik na stadionie

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Rok Jubileuszowy w Ciechocinku pod honorowym patronatem prezydenta RP.

Rada miejska, obradująca w środę na uroczystej sesji w Teatrze Letnim, podjęła tylko jedną uchwałę - o Roku Jubileuszowym w uzdrowisku. To początek obchodów ważnych dla miasta jubileuszy.

Zapowiadał je już w styczniu kalendarz z dawnymi pocztówkami przedstawiającymi Ciecho-cinek. Na jego okładce wymieniono sześć rocznic. Nie byle jakich: 180-lecie uzdrowiska, 100-lecie nadania praw miejskich, 130-lecie Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, 110-lecie Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka, 70-lecie Liceum Ogólnokształcącego. To te najważniejsze.

- Obchody naszych jubileuszy zgodził się objąć honorowym patronatem pan prezydent RP Andrzej Duda - informował z dumą na styczniowej sesji burmistrz Leszek Dzierżewicz, a w szerszym gronie powtórzył to na środowej sesji w teatrze.

Jutro w uzdrowisku Rok Jubileuszowy zaznaczony zostanie wielką paradą ulicami miasta. Nieprzypadkowo wybrano dzień 1 maja. - To nawiązanie do dawnych inauguracji sezonu kuracyjnego w Ciechocinku. Rozpoczynano go właśnie pierwszego maja - mówi Marcin Zajączkowski, przewodniczący rady miejskiej i prezes zarządu uzdrowiskowego przedsiębiorstwa.

O godz. 15 z ulicy Widok ruszą zabytkowe auta, platformy, strażacy, motocykliści, rowerzyści, bryczki, meleksy, ale też mieszkańcy, kuracjusze, goście miasta, przedstawiciele ciecho-cińskich zakładów i instytucji, młodzież. Ulicą Zdrojową dotrą do fontanny Grzybek, gdzie dołączą przedszkolaki. Ulicami Kościuszki, Wołuszewską, Poprzeczną i Tężniową uczestnicy parady udadzą się na stadion, gdzie wykonana zostanie wspólna fotografia ciechocinian, a od godz. 17 rozpocznie się piknik z mnóstwem koncertów, w tym zespołu „Zakopower”.

Parady w Ciechocinku nie są nowością. - W latach siedemdziesiątych parady przebranej młodzieży na wzór juwenaliów organizował Janusz Żernicki, poeta i nauczyciel w liceum - wspomina radna Klara Drob-niewska. Współczesne parady poprzedzały też niektóre imprezy festiwalowe w uzdrowisku, m.in. Festiwal Piosenki i Kultury Romów. Jutrzejsza ma być wyjątkowa.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.