W niedzielę lodowisko w Koronowie przy hali już czynne

Czytaj dalej
Fot. Adam Lewandowski
Adam Lewandowski

W niedzielę lodowisko w Koronowie przy hali już czynne

Adam Lewandowski

- To będzie pierwsze w historii naszej gminy sztuczne lodowisko - cieszy się Maciej Makowski, dyrektor ośrodka sportu i rekreacji.

Bydgoszcz ma dwa lodowiska (i zamknięty od lat na cztery spusty Torbyd). W powiecie nakielskim jest tylko jedno - w samym Nakle, obok basenu. W powiecie bydgoskim lodowiska dotąd nie było. Również w gospodarnym Solcu Kujawskim. Ale będzie w Koronowie. Już w najbliższą niedzielę.

Na razie trwają roboty przy montażu lodowiska. Powstaje obok hali sportowo-rekreacyjnej im. braci Mikrutów przy ul. Wąskotorowej, od strony ul. Dworcowej.

- Będzie to sztuczne lodowisko, wytrzyma do temperatury plus 10 stopni Celsjusza - mówi Maciej Makowski, dyrektor OSiR. - Rozmiary to 10 razy 20 metrów. Będzie wypożyczalnia łyżew z możliwością naostrzenia prywatnego sprzętu użytkowników, także przebieralnia. Obiekt zostanie w pełni oświetlony, z nagłośnieniem muzycznym, czynny każdego dnia od godziny 9 do 21. Chcemy, by lodowisko otwarte zostało już w najbliższą niedzielę. Jeśli temperatury pozwolą, to obiekt czynny będzie do końca marca.

Lodowisko w Koronowie powstało z inicjatywy władz miasta. Ośrodek sportu i rekreacji zostaje tylko jego użytkownikiem. Najważniejsze - dzieci i młodzież nie będą już organizować sobie ślizgawek na Zalewie Koronowskim. Będzie więc bezpieczniej. Ceny biletów nie są jeszcze w OSiR znane.

- Panie, dawno temu, jak tylko chwytał mróz, każda szkoła rękoma wuefistów robiła w ferie zimowe lodowisko - opowiada mieszkaniec Koronowa. - Wiadrami lało się wodę, albo wężami, jak działała we wsi OSP. Tak było w latach 50. i późniejszych, nawet jeszcze w latach 90. Nie wiem, dlaczego dziś szkołom już się nie chce nic robić dla uczniów. Za droga woda, czy co? Nie stać oświaty na działania służące rozwojowi kondycji fizycznej dzieci? W urządzanie lodowisk angażowały się też kiedyś mocno rady sołeckie, a dziś...

- Nie możemy urządzać lodowisk, zabraniają tego przepisy - mówi na to dyrektor jednej ze szkół w gminie Koronowo. - Trzeba by ubezpieczyć, bo jak ktoś nogę złamie, oświetlić, zorganizować toalety, przebieralnie, obsługę.

Adam Lewandowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.