W niedzielę hit: Legia - Piast

Czytaj dalej
Fot. Bartek Syta
Tomasz Malinowski

W niedzielę hit: Legia - Piast

Tomasz Malinowski

Czy podczas 35. kolejki dojdzie do zmiany lidera? Tak się stanie jeżeli rewelacja obecnego sezonu - Piast Gliwice - zdobędzie twierdzę przy Łazienkowskiej.

Legia i Piast przewodzą tabeli ekstraklasy. Zdobyły po 37 pkt. (już po podziale) i zachowują bezpieczną przewagę nad resztą stawki z grupy mistrzowskiej. Niedzielny mecz tych drużyn przy Łazienkowskiej może zdecydować o zdobyciu mistrzowskiej korony.

A Legia zazwyczaj nie przegrywa na własnym boisku. Potknęła się przy Łazienkowskiej tylko w meczu z Lechem (0:1) i Koroną (1:2). Czy kolejnym pogromcą okaże się właśnie Piast, który po lekkiej zadyszce powrócił na właściwe tory?

Trener „Piastunek” - Radek Latal zapowiada, że jego zespół będzie grał otwartą piłkę i znajdzie skuteczny sposób na zastopowanie najlepszego strzelca rozgrywek - Nemanję Nikolica (26 goli).

Jednak nie tylko mecz w stolicy przykuwa uwagę kibiców. W grupie mistrzowskiej trwa walka o miejsce (zainteresowane cztery drużyny) gwarantowane udziałem w eliminacjach europejskich pucharów.

W grupie spadkowej z kolei trwa batalia o utrzymanie i żaden z ośmiu zespołów nie może być jeszcze tego pewny.

Program 35.kolejki

Tomasz Malinowski

Tomasz Malinowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.