W Niechorzu trochę lepiej z frekwencją

Czytaj dalej
Fot. archiwum gmina-sepolno.pl
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

W Niechorzu trochę lepiej z frekwencją

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Mieszkańcy kilku kolejnych sołectw mają za sobą zebrania. Mieli konkretne pytania, które zadali goszczącym na spotkaniu samorządowcom.

Niezłą, jak na standardy zebrań sołeckich, frekwencję miało zebranie w Niechorzu, któremu przewodniczyła sołtyska Lucyna Pająk.

Porozmawiać przyszło 36 mieszkańców. Nie mieli oni pytań co do sprawozdań i wykonania budżetu za zeszły rok.

Mieli za to kilka wątpliwości, uwag i propozycji. Chociażby apelowali o ścieżkę rowerową z Niechorza do Sępólna przy drodze krajowej. Chcą poprawy bezpieczeństwa na drodze powiatowej Sępólno - Szynwałd. Zdaniem mieszkańców sytuację poprawiłoby postawienie tablicy „obszar zabudowany”, budowa chodnika oraz montaż kolejnych punktów świetlnych.

21 mieszkańców przyszło na zebranie sołectwa Kawle. Sołtyska Magdalena Lüdtke przedstawiła sprawozdania z działalności i wykonania budżetu w 2015 - pytań nie było. O działaniach świetlicy wiejskiej opowiedziała Jadwiga Gliszczyńska. Mieszkańcy, oprócz dyskusji na temat rozbudowy szkoły w Wiśniewie, zgłaszali głównie problemy drogowe. Zwracali uwagę na przebudowę progu zwalniającego przy wjeździe na powiatówkę, montaż słupków, barierek ochronnych i oznakowanie ścieżki rowerowej. Zdaniem mieszkańców przydałoby się również lustro na skrzyżowaniu Targowej z Wyspiańskiego.

Padł też wniosek, by wykupić pomieszczenie i teren po byłym sklepie i powiększyć świetlicę wiejską.

Kolejne zebrania już wkrótce. Jutro spotkają się w świetlicy mieszkańcy Iłowa (godz. 18), w środę Skarpy (świetlica, godz. 18), w czwartek Jazdrowa (świetlica, godz. 19.30). Na koniec przyszłego tygodnia zaplanowano również spotkanie w Radońsku (11 marca, świetlica, godz. 18). Następne zebrania będą w Teklanowie, Dziechowie, Piasecznie, Zalesiu, Komierowie i Lutówku. Na zebranie mogą się też szykować mieszkańcy osiedla nr 2 w Sępólnie.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.