W NBA Klay Thompson poprowadził Golden State Warriors do zwycięstwa numer 23

Czytaj dalej
Fot. Michael Conroy
Marcin Łada

W NBA Klay Thompson poprowadził Golden State Warriors do zwycięstwa numer 23

Marcin Łada

Ostatnia noc w NBA należała do Golden State Warriors, którzy piszą nową historię ligi.

Golden State Warriors śrubują swój imponujący rekord i wygrali 23. mecz z rzędu. Ostatnim łupem mistrzów padła Indiana Pacers, którą rozgromili na wyjeździe 131:123. Amerykańscy statystycy natychmiast odnotowali, że otwarciem sezonu 13:0 poza domem nie może się pochwalić żadna inna drużyna w historii najlepszej ligi na świecie.

Absolutnie rekordowa seria należy do drużyny Los Angeles Lakers, która w prehistorycznym z punktu widzenia młodszych fanów sezonie 1971/1972 wygrała 33. pojedynki z rzędu. Bohaterem wśród zwycięzców był Klay Thompson, który fenomenalnie wyregulował celownik i wrzucił miejscowym aż 10 trójek. Ostatecznie zanotował na koncie 39 pkt., 7 zb. i 6 as. Wśród pokonanych brylował Paul George - 33 pkt., 8 zb., 6 as.

W innych meczach: Cleveland Cavaliers - Portland Trail Blazers 105:100, Brooklyn Nets - Houston Rockets 110:105, Memphis Grizzlies - Oklahoma City Thunder 88:125, Denver Nuggets - Orlando Magic 74:85, Sacramento Kings - Utah Jazz 114:106.

George Hill z Indiany Pacers (nr 3) próbuje powtrzymać Klay'a Thompsona z Golden State Warriors
Michael Conroy George Hill z Indiany Pacers (nr 3) próbuje powtrzymać Klay'a Thompsona z Golden State Warriors
Marcin Łada

Jestem dziennikarzem sportowym i koncentruję się głównie na sportach motorowych. W redakcji „GL” odpowiadam za żużel, ale nie tylko. W sferze moich zainteresowań są także: futbol, koszykówka, pięciobój czy tenis stołowy. Chętnie piszę o sporcie amatorskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.