W naszym regionie wyrosną nowe domy dziecka

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Małgorzata Goździalska

W naszym regionie wyrosną nowe domy dziecka

Małgorzata Goździalska

Powiat będzie budować dla dzieci, a gmina dla seniorów/ Władze powiatu włocławskiego planują budowę kolejnych domów dziecka. Pisaliśmy już o Brzeziu.

Tym razem inwestycja dotyczy Lubienia Kujawskiego. Jest podyktowana nowymi wymaganiami, zapisanymi w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. W dotychczasowej formule Dom Dziecka w Lubieniu Kuj. za kilka lat nie będzie mógł bowiem funkcjonować. Trzydzieścioro dzieci w jednym obiekcie, zgodnie z wymaganiami, które będą obowiązywać za kilka lat, to za dużo! Stąd potrzeba budowy dwóch, ale mniejszych domów dla kilkunaściorga podopiecznych.

Jak powiedział nam wczoraj Marek Wiliński, burmistrz Lubienia Kujawskiego, gmina w ramach współpracy przekaże powiatowi działkę pod tę inwestycję.

- To działka w sąsiedztwie ogrodu działkowego „Sasanka”, w obszarze mieszkaniowym niedaleko terenów inwestycyjnych- dodaje burmistrz Wiliński. - Działka jest na tyle duża, że znajdzie się miejsce i na plac zabaw, i na budowę boiska w przyszłości.

Kiedy ruszy budowa domów dziecka w Lubieniu Kujawskim? Wszystko wskazuje na to, że inwestycja rozpocznie się w przyszłym roku. W tym ma być natomiast przygotowana dokumentacja.

Wstępne rozmowy z władzami powiatu dają samorządowi Lubienia Kujawskiego podstawy do twierdzenia, że w zamian za działkę starostwo powiatowe udzieli gminie pomocy finansowej na budowę domu seniora. Taki dom władze Lubienia Kujawskiego planują pobudować w sąsiedztwie domów dziecka. Kiedy? W przyszłym roku.

Dom seniora w Lubieniu Kujawskim ma być domem dziennego pobytu. O kolejnych planach wkrótce.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.