W muzeum przybliżyli postać Janickiego

Czytaj dalej
Fot. Stefan Czarnecki
Iwona Góralczyk

W muzeum przybliżyli postać Janickiego

Iwona Góralczyk

Z inicjatywy ŻTK, przy współpracy z MiPBP, MZP oraz SP w Januszkowie zorganizowano wystawę poświęconą Klemensowi Janickiemu.

Była ona elementem towarzyszącym XXIII Biegom Żnińskim. - Zgromadzono tu 5 bardzo interesujących obrazów, których autorem jest Tadeusz Małachowski. Zgromadzono również wszystkie wydawnictwa dotyczące poety, które znajdują się w Żninie, niektóre bardzo cenne i unikatowe. Dużej pomocy udzielili, dzieląc się swoimi zbiorami, Jadwiga Jelinek i Zbigniew Zwierzykowski - poinformował Stefan Czarnecki, prezes Żnińskiego Towarzystwa Kultury.

Były też medale, ale najbardziej wzruszająca była ta część wystawy, którą prezentowała szkoła z Januszkowa. Wszyscy zachwycali się portretami z wizerunkiem Janickiego wykonanymi przez dzieci. Jako organizatorzy cieszyliśmy się, że wielkość i znaczenie Janickiego jest przekazywana w ten sposób następnym pokoleniom.

Iwona Góralczyk

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego dla mieszkańców powiatu żnińskiego. Od roku 1998 mieszkam na Pałukach i niezmiennie fascynują mnie ludzie stąd - twórczy, pełni pasji, pomysłów i chęci działania.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.