Karolina Rokitnicka

W miejskiej szkole kolejny dyrektor zrezygnował ze stanowiska

Iwona Sipak została dyrektorem miejskiego gimnazjum. Fot. Gimnazjum w Golubiu-Dobrzyniu Iwona Sipak została dyrektorem miejskiego gimnazjum.
Karolina Rokitnicka

W Gimnazjum im. Ignacego Działyńskiego w Golubiu-Dobrzyniu po raz kolejny następuje zmiana dyrektora. Wiesława Żuchowska-Stańczyk, która dyrektorem miejskiego gimnazjum była od marca, z powodów osobistych zrezygnowała z pełnienia stanowiska.

1 grudnia burmistrz wydał więc zarządzenie o jej odwołaniu i powierzył obowiązki dyrektora Iwonie Sipak. Kilka dni później miasto ogłosiło konkurs na wakat w gimnazjum. Jego rozstrzygnięcie nastąpiło 11 stycznia. Wpłynęła tylko jedna oferta. Nowym dyrektorem miejskiej szkoły od 1 lutego będzie przez najbliższych pięć lat właśnie Iwona Sipak. Jest ona nauczycielem dyplomowanym, uczyła informatyki i zajęć technicznych od początku istnienia gimnazjum. Wcześniej pracowała w Szkole Podstawowej nr 2. Ma 22-letni staż pracy.

- Pomimo stażu pracy i osiągnięcia najwyższego stopnia awansu zawodowego cały czas poszukuje możliwości rozwoju osobistego i nowych wyzwań w swoim zawodzie. Brała i nadal bierze czynny udział w rozmaitych kursach i szkoleniach, prowadzi wiele projektów i podejmuje zadania nieraz zaskakująco odlegle on nauczanych przeze siebie przedmiotów, takie jak wychowawstwo klasy mundurowej, czy kabaret szkolny. Nowa pani dyrektor z racji posiadanego wykształcenia, oraz pasji osobistych, jest otwarta na nowoczesne metody nauczania wykorzystujące technologie ICT - uważa szkolny pedagog Adam Kałużny.

Jako dyrektor chce wdrożyć nauczycieli do pracy z podobnymi narzędziami. Podejmie też działania, by wyposażyć placówkę w nowoczesny sprzęt i rozwiązania.

Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.