W miastach brakuje miejsc pod budowę domów

Czytaj dalej
Fot. Dompol
Marek Weckwerth

W miastach brakuje miejsc pod budowę domów

Marek Weckwerth

W miastach brakuje miejsc pod budowę domów, więc wykorzystywany jest każdy skrawek ziemi.

Naszą sztandarową inwestycją, która może być wizytówką Bydgoszczy, jest 20-kondygnacyjny, dwuwieżowy budynek mieszkalny River Tower.

- Chcemy go ukończyć w drugiej połowie 2018 roku - mówi Mirosław Wesołowski, dyrektor ds. techniczno- inwestycyjnych KWK Construction. - Budynek jest wznoszony w bezpośredniej bliskości rzeki Brdy i ten fakt wykorzystamy do zorganizowania małej mariny. Bydgoszcz wszak wodą stoi.

Działkę nad rzeką, którą nie było łatwo zdobyć, wykorzystano do maksimum. Stąd tak duża wysokość River Tower, aż 65-metrowa. To najwyższy budynek jaki można było wybudować w Bydgoszczy.

- Idziemy w górę, bo takie są teraz trendy i wymogi rynku. Działki są przecież drogie. W związku z tym inni deweloperzy w Bydgoszczy czy Toruniu mogą pójść tą samą drogą - uważa Mirosław Wesołowski.

Wcześniej tak postąpił Nordic Development, który wystawił w innym miejscu, ale też bezpośrednio nad Brdą, 55-metrowy szklany wieżowiec. Apartamentowiec jest już zasiedlany.

Powstanie tutaj też mała marina. - Rynek mieszkaniowy w największych miastach regionu rozwija się, dostosowuje do potrzeb klienta. Ten jest coraz bardziej zorientowany, dojrzały, wymagający - stwierdza Beata Janczarska, PR manager, rzecznik Budlexu, spółki budującej domy w Bydgoszczy i Toruniu. - Dlatego oferta deweloperów nie stoi w miejscu, a dostosowuje się do jego potrzeb. Ludzie poszukują mieszkań nowoczesnych, o interesującej architekturze, wykończeniu. Bo każdy chce gdzieś mieszkać, choć czasem myśli o lokacie kapitału.

Ciekawą propozycją Budlexu jest dom Nad Starym Kanałem Bydgoskim (taką ma nazwę). Mieszkańcy mają tu spokój, a jednocześnie blisko do centrum.

Na przeciwnym brzegu kanału, na wysokości zabytkowej śluzy nr IV, powstaną dwa budynki mieszkalne. - Kupiliśmy cały teren wzdłuż śluzy, włączając w to dawny dom śluzowego i ogródki działkowe - informuje Mariusz Sawicki z Real Estate Develop ment Company (firma buduje też w Toruniu i Inowrocławiu). - Zbudujemy dwa domy w kształcie litery „L”, oddając do użytku w latach 2018 i 19.

- Naszą najciekawszą inwestycję jest Przystań Wiślana przy ulicy Rybaki. To efektowna willa miejska, 700 metrów od ścisłego centrum Torunia. W trzy minuty można dojść nad Wisłę - wyjaśnia Aleksandra Przedpełska ze spółki Apartamenty Dompol w Toruniu. - Budowa nadzorowana była przez konserwatora zabytków, bowiem dzielnica, składa się w dużej mierze z wiekowych domów.

Ten kto chciałby spojrzeć na wielką rzekę z góry, może kupić mieszkanie w jednym z wieżowców toruńskiego Rubinkowa. Najlepiej wyremontowane, bo osiedle budowano od połowy lat 70. XX wieku.

Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.