W Malborku było zgodnie z planem

Czytaj dalej
Fot. Paweł Lacheta
Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

W Malborku było zgodnie z planem

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Siatkarki Culmena Chełmno udany sezon zasadniczy zakończyły na 4. miejscu. Teraz przed nim półfinałowe batalie z UŻKPS Kościan.

Trefl Malbork - Armar Profi Auto Culmen Chełmno 1:3

Sety: 25:22, 10:25, 15:25, 10:25.
CULMEN: Korczak, Śniegowska, Mikołajczyk, Kubacka, Jakielaszek, Hohn, Wylangowska (libero) oraz Wawrowska.

Chełmnianki były faworytkami tego meczu. Tylko w 1. secie nie potrafiły tego udokumentować. A w zasadzie pod jego koniec, bo wcześniej prowadziły 2-4 punktami (11:7, 13:10, 17:15). Gospodynie odrobiły jednak straty, a w decydującym fragmencie były lepsze zwyciężając 25:22.

Podopieczne Karola Roso-łowskiego i Leszka Plaka już na początku kolejnej partii pokazały siłę wychodząc na 11:2. Później jeszcze powiększały przewagę. Miejscowe miały problem z przyjęciem głównie zagrywek Moniki Mikołajczyk i Agnieszki Śniegowskiej. W dwóch ostatnich setach było podobnie. Siatkarki z Chełm-na zdeklasowały rywalki.

Mimo wygranej Culmen pozostał na 4. miejscu. Ostatnia kolejka sezonu zasadniczego nie przyniosła bowiem niespodzianek. Zwycięstwa odniosła czołowa „czwórka”. Miano niepokonanego utrzymał E. Leclerc Orzeł Elbląg.

Zgodnie z regulaminem cztery najlepsze zespoły po sezonie zasadniczym będą walczyć dalej o awans do I ligi. Jednak zapis ten nie dotyczy SMS Police, która po raz pierwszy w historii znalazła tak wysoko w tabeli. Policzanki kończą sezon. I teraz będą wspierać swoje macierzyste kluby w rozgrywkach młodzieżowych. A w półfinale zagra WTS Włocławek, które zmierzy się z Orłem Elbląg.

Z kolei Culmen czeka batalia z UŻKPS Kościan. W tej fazie gra się do trzech zwycięstw. Pierwsze mecze zaplanowano 5 i 6 marca w Elblągu i Kościanie. Kolejne spotkania odbędą się 12 oraz ewentualnie 13 i 16 marca.

Sławomir Wojciechowskislawomir.wojciechowski@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.