W Madrycie Wojciech Szczęsny nie zatrzymał „Królewskich”

Tomasz Malinowskitomasz.malinowski@pomorska.pl

Znani pierwsi ćwierćfinaliści obecnej edycji LM. To Real i Wolsburg; ten drugi klub pierwszy raz znalazł się wśród 8 najlepszych drużyn Kontynentu.

Zainteresowanie kibiców skierowane było na Madryt. Real miał w rewanżowym meczu z Romą postawić „kropkę nad i”. Początek był jednak zaskakujący, bo to goście natarli na bramkę „Królewskich”. Ale gracze Zidane’a błyskawicznie odzyskali swój rytm gry. Ich przewaga w polu była zdecydowana, ale sytuacji bramkowych miejscowi stworzyli niewiele. A jak już, to pewnie bronił Wojciech Szczęsny! Roma miała, przed przerwą, dwie „setki”, lecz Dżeko i Salah pudłowali.

W drugiej połowie Real zaatakował jeszcze bardziej zdecydowanie i Ronaldo, a potem James pokonali naszego bramkarza. Roma po przerwie znów miała swoje okazje (sam na sam i słupek).

Niezły mecz sędziego Szymona Marciniaka, choć kilka błędów rozjemca z Polski popełnił.

W Wolsburgu od pierwszego gwizdka meczu „Wilków” z Gent pachniało niespodzianką. To drużyna z Belgii pragnęła odrobić straty z przegranego u siebie meczu, niż gospodarze zapewnić sobie szybki awans. Wolsburg grał najwyżej przeciętnie, ale „ugrał swoje”. W sumie jednak mecz bez historii.

WYNIKI: Wolsburg - Gent 1:0. Bramka: Schuerrle (75). Pierwszy mecz 3:2. Awans: WOLSBURGA.
Real - AS Roma 2:0. Bramki: Ronaldo (65), James (68). Pierwszy mecz 2:0. Awans: REALU.
Dziś grają: Zenit Sankt-Petersburg - Benfica i Chelsea - Paris Saint-Germain. Realacje od godz. 20.45 w nc+ .

Autor: Tomasz Malinowski