W Lubieniu Kujawskim będzie nowoczesna pracownia komputerowa

Czytaj dalej
Fot. Freeimages.com
Andrzej Galczak

W Lubieniu Kujawskim będzie nowoczesna pracownia komputerowa

Andrzej Galczak

W Zespole Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim przygotowują się do wyposażenia pracowni komputerowej w nowoczesny sprzęt komputerowy.

W ZPO obecnie jest zainstalowany tego rodzaju sprzęt, ale jest już przestarzały i stwarza problemy techniczne.

- Od wielu lat w tę pracownię nie inwestowano i sprzęt zwyczajnie się wysłużył - mówi Marek Wiliński, burmistrz Lubienia Kujawskiego. - W dziedzinie informatyki, żeby nadążyć za techniką, powinno się wymieniać taki sprzęt co kilka lat. Młodzież, aby nabierać umiejętności, powinna pracować na nowoczesnych komputerach z aktualnym oprogramowaniem.

W odświeżonej pracowni wszystko zostanie wymienione. Będzie 25 zestawów komputerowych, a więc począwszy od myszki przez monitory, klawiatury, stacje po biurka i fotele oraz serwer.

- Wspólnie z dyrekcją ZPO ustaliliśmy, że taka liczba nowych komputerów wystarczy na potrzeby placówki - dodaje burmistrz.

Wyposażenie pracowni ma kosztować 80 tys. zł. Znaczną część tej kwoty, bo aż 60 tys. zł dołoży RPC Superfos Poland z Lubienia Kujawskiego.

- Zwróciliśmy się do tej firmy z prośbą o wsparcie i chętnie pomogła - podkreśla burmistrz. - Jest na naszym terenie największym pracodawcą. Poza tym jej działalność jest związana z techniką informatyczną, więc inwestują w swoją przyszłą kadrę. Tym bardziej, że planuje dalszą rozbudowę zakładu. Inwestycja w zakup sprzętu komputerowego jest więc korzystna także dla tej firmy.

Burmistrz dodaje, że wykonawca prac został już wyłoniony, a w najbliższych dniach podpisana zostanie umowa na remont i wyposażenie pracowni komputerowej. Potrwa to około miesiąca, więc jeszcze w tym roku szkolnym uczniowie będą mieli nową pracownię. Na czas prowadzonych robót dotychczasowy sprzęt zostanie przeniesiony do innej klasy, aby zajęcia mogły się odbywać.

Andrzej Galczak

W Gazecie Pomorskiej pracuję od 1999 r.. Wcześniej byłem rzecznikiem prasowym dużej włocławskiej firmy. Najczęściej zajmuję się materiałami interwencyjnymi. Lubię góry, bieganie i terenową jazdę rowerem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.