W lipnowskim szpitalu rodzi się więcej dzieci

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Bolt
Małgorzata Goździalska

W lipnowskim szpitalu rodzi się więcej dzieci

Małgorzata Goździalska

Przybywa nas! Już ponad 170 dzieci przyszło w tym roku na świat w lipnowskim szpitalu. - Liczba porodów w porównaniu z ubiegłym rokiem zwiększyła się - podkreśla Zbigniew Placek, koordynator oddziału ginekologiczno-położniczego.

Rodzi się więcej dziewczynek czy chłopców? Statystyki wskazują na równowagę. Na świat przychodzi mniej więcej tyle dziewczynek, co chłopców.

Jak się dowiedzieliśmy, około 90 procent porodów stanowią porody rodzinne. Ale rodzącym nie zawsze towarzyszą partnerzy. Często są to siostry lub matki.

Wśród rodzących są głównie panie z Lipna i powiatu lip- nowskiego, ale oddział gine- kologiczno-położniczy zyskał już taką markę, że coraz częściej przyjeżdżają tutaj rodzić między innymi mieszkanki Włocławka i Torunia.

Warunki na oddziale? - Mamy jedną z ładniejszych porodówek w regionie - podkreśla doktor Zbigniew Placek. Boksy na oddziale są 1-, 2- i 3-osobowe. Jest też pomieszczenie dla rodziny.

Rodzącym proponowany jest gaz rozweselający, który znieczula ból. Co ze znieczulaniem dolędźwiowym? Do tego szefostwo oddziału także się przymierza. Na razie jest bowiem problem z zapewnieniem opieki anastezjologicznej.

Ale szpital dostał ostatnio zgodę na rezydenturę, jeśli chodzi o specjalizację z położnictwa i ginekologii .

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.