Małgorzata Goździalska

W Lipnie na kolejnych osiedlach będą instalowane kamery

W Lipnie na kolejnych osiedlach będą instalowane kamery Fot. sxc.hu/zdjęcie ilustracyjne
Małgorzata Goździalska

Decyzje zapadły! Kamery zostaną zamontowane na osiedlach Korczaka, Armii Krajowej i w zachodniej części osiedla Sikorskiego.

Rada Nadzorcza zdecydowała, na co w tym roku pójdą pieniądze, które mieszkańcy zgromadzili na specjalnie wyodrębnionym funduszu poprawy bezpieczeństwa. Wiadomo już, że 30 tysięcy złotych zostanie przeznaczone na zakup kamer i urządzeń do archiwizacji obrazu.

Gdzie w tym roku zostaną zamontowane kamery? - Planujemy zakup siedemnastu tego typu urządzeń, które zostaną zamontowane na osiedlach: Korczaka, Armii Krajowej i w zachodniej części osiedla Sikorskiego - mówi Maciej Kmi-ta, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na lipnowskich osiedlach zamontowanych zostało 13 kamer. Pierwsze - na osiedlu Reymonta. Bo tam najczęściej dochodziło do aktów wandalizmu i kradzieży. Kolejne kamery zostały także zamontowane na osiedlu Sikorskiego.

Jaki jest pożytek z tych urządzeń? Wiadomo, że dzięki zarejestrowanemu obrazowi policji udało się ustalić złodzieja, który ukradł żeliwną studzienkę zlokalizowaną w pobliżu bloku przy ul. 3 Maja 16.

Kamery na lipnowskich osiedlach zamontują w tym roku, podobnie jak w ubiegłym, konserwatorzy telewizji kablowej. - Ze względów oszczędnościowych - podkreśla prezes Kmita.

Nowe urządzenia pojawią się w wybranych miejscach, między innymi między blokami od numeru 2 do 6 na osiedlu Sikorskiego i między blokami numery 3 i 5 na osiedlu Armii Krajowej.

Z funduszu poprawy bezpieczeństwa zostaną w tym roku, oprócz kamer, kupione także domofony. Będą zamontowane w dwóch blokach w Tłuchowie, które należą do Spółdzielni Mieszkaniowej w Lipnie. Montażem zajmą się także pracownicy spółdzielni - konserwatorzy-elektrycy. Do tej pory domofonów w tych blokach nie było.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.