W Lipnie i okolicach miotły w ruch! Szufle też

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

W Lipnie i okolicach miotły w ruch! Szufle też

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Tam, gdzie można, ludzie wspomagają się maszynami. Ale w przedwiosennych porządkach wciąż niezbędne są te najprostsze metody.

- To dopiero początek porządków na ulicach i drogach - mówi Marcin Kawczyński, prezes Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych w Lipnie. - W tym roku będziemy mieli nieco ułatwione zadanie, bo nie ma już takich złogów piasku. Było mało śniegu, mało lodu - po takiej zimie mniej jest do roboty. Już wkrótce maszyna do czyszczenia chodników i jezdni ruszy do

pracy. W Lipnie trawniki napowietrza się wiosną i spulchnia tzw. wertykulatorem. Ta metoda sprawdza się przy utrzymaniu w dobrej kondycji terenów zielonych.

- Porządkujemy nasze tereny na bieżąco - deklaruje Andrzej Szychulski, wójt gminy Lipno. - Na co dzień musi nam wystarczyć trzyosobowa ekipa, wykonująca zresztą różne prace, nie tylko porządkowe. Ale przede wszystkim - podkreśla wójt - gmina ma podpisaną umowę z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych w Lipnie, które ją profesjonalnie wspiera, prowadząc m.in. zbiórkę odpadów w Karnkowie.

Skoro sprzyja aura, w gminie rozpoczęto też uzupełnianie nawierzchni bitumicznych.

Mamy trzy parki - mówi wójt. - W Radomicach, Złotopolu i Jastrzębiu - ten ostatni nie jest w naszych zasobach, ale staramy się dbać także o takie miejsca, które wystawiają świadectwo naszej gminie - mówi Andrzej Szychulski. - Porządkowany jest również teren wokół ośrodka kultury, świetlic, czy przystanków.

- Cieszę się, że o wizerunek gminy dbają też lokalne stowarzyszenia - mówi Andrzej Szychulski. - To nowa tradycja, która sprawdziła się między innymi w takich miejscowościach jak Krzyżówki i Barany.

- Jesteśmy małą gminą - mówi Michał Lorenc, wójt Chrostkowa. - Ale to nie oznacza, że lekceważymy sprawę. Też myślimy o tym, żeby otaczał nas ład i porządek.

Na razie - twierdzi wójt - jeszcze za wcześnie na gruntowne sprzątanie. Miotły i szufle pójdą jednak w ruch już niebawem. Prace porządkowe wykonują pracownicy gminy.

Renata Kudeł renata.kudel@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.