W lipcu na stadionie Zawiszy nie będzie miejsca na nudy

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
FREL

W lipcu na stadionie Zawiszy nie będzie miejsca na nudy

FREL

141 krajowych związków zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) wyraziło chęć startu w mistrzostwach świata U20, które odbywać się będą w Bydgoszczy (19-24 lipca).

Polski Związek Lekkiej Atletyki planuje wystawić ok. 60-osobową reprezentację, w tym przynajmniej kilkoro zawodników z regionu kujawsko-pomorskiego. Wśród medalowych nadziei trzeba wymienić znanych już na całym świecie Ewę Swobodę (sprint) i Konrada Bukowieckiego (kula). Polscy zawodnicy o minima uprawniające ich do startu w Bydgoszczy walczyć będą od 30 kwietnia do 3 lipca. Ostatnią szansą dla młodych lekkoatletów będą mistrzostwa Polski U20, których gospodarzem będą Suwałki (1-3 lipca).

Kilka dni temu minął termin wstępnych zgłoszeń ilościowych do mistrzostw (tzw. preliminary entries). Z danych przesłanych do IAAF wynika, że można spodziewać się w Bydgoszczy ponad 2150 gości z całego świata (zawodnicy, trenerzy i osoby towarzyszące). Na stadion Zawiszy przybędą także liczni dziennikarze oraz kibice.

Zaczynają jako pierwsi, kończą jako ostatni

W Bydgoszczy trwają intensywne przygotowania do mistrzostw. Przez ostatnie dwa dni w tym mieście gościli m.in. przedstawiciele dobrze znanej lekkoatletycznym kibicom firmy SEIKO. Przedstawili oni zapotrzebowanie sprzętowe, logistyczne oraz dotyczące zakwaterowania podczas ich pracy w czasie mistrzostw. Zakres i specyfika działania grupy jest jednym z newralgicznych punktów imprezy - to m.in. pomiar czasu, wyniki i ich dystrybucja do mediów, ale także do nadawców sygnału telewizyjnego.

Około 60 osobowa grupa pracowników (łącznie z dwóch firm) rozpoczyna pracę na stadionie jako pierwsza, a kończy jako ostatnia. W Bydgoszczy także pojawią się jako pierwsi, a krótko przed nimi kilkanaście ciężarówek sprzętu, który będzie zainstalowany na stadionie. Rozładunek, z użyciem dwóch wózków widłowych potrwa dwa dni, a instalacja ponad tydzień.

Grupie technicznych towarzyszył także przedstawiciel DENTSU, firmy zarządzającej w imieniu IAAF prawami marketingowymi do mistrzowskich zawodów.

Innym z elementów przygotowań to budowanie mixed zony dla dziennikarzy oraz wymiana bieżni na boisku rozgrzewkowym. Prace przy bieżni zakończą się w czerwcu, by była ona gotowa na mistrzostwa Polski seniorów (24-26 czerwca).

A już 1 maja w Bydgoszczy bieg „Bydgoszcz na Start” (na dystansie 10 km) z udziałem krajowych Ambasadorów mistrzostw U-20: Anny Rogowskiej i Pawła Wojciechowskiego (Zawisza Bydgoszcz). Nie znamy jeszcze nazwisk Ambasadorów światowych, których wybierze IAAF.

FREL

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.