W lipcu na stadionie Zawiszy nie będzie miejsca na nudy

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
FREL

W lipcu na stadionie Zawiszy nie będzie miejsca na nudy

FREL

141 krajowych związków zrzeszonych w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) wyraziło chęć startu w mistrzostwach świata U20, które odbywać się będą w Bydgoszczy (19-24 lipca).

Polski Związek Lekkiej Atletyki planuje wystawić ok. 60-osobową reprezentację, w tym przynajmniej kilkoro zawodników z regionu kujawsko-pomorskiego. Wśród medalowych nadziei trzeba wymienić znanych już na całym świecie Ewę Swobodę (sprint) i Konrada Bukowieckiego (kula). Polscy zawodnicy o minima uprawniające ich do startu w Bydgoszczy walczyć będą od 30 kwietnia do 3 lipca. Ostatnią szansą dla młodych lekkoatletów będą mistrzostwa Polski U20, których gospodarzem będą Suwałki (1-3 lipca).

Kilka dni temu minął termin wstępnych zgłoszeń ilościowych do mistrzostw (tzw. preliminary entries). Z danych przesłanych do IAAF wynika, że można spodziewać się w Bydgoszczy ponad 2150 gości z całego świata (zawodnicy, trenerzy i osoby towarzyszące). Na stadion Zawiszy przybędą także liczni dziennikarze oraz kibice.

Zaczynają jako pierwsi, kończą jako ostatni

W Bydgoszczy trwają intensywne przygotowania do mistrzostw. Przez ostatnie dwa dni w tym mieście gościli m.in. przedstawiciele dobrze znanej lekkoatletycznym kibicom firmy SEIKO. Przedstawili oni zapotrzebowanie sprzętowe, logistyczne oraz dotyczące zakwaterowania podczas ich pracy w czasie mistrzostw. Zakres i specyfika działania grupy jest jednym z newralgicznych punktów imprezy - to m.in. pomiar czasu, wyniki i ich dystrybucja do mediów, ale także do nadawców sygnału telewizyjnego.

Około 60 osobowa grupa pracowników (łącznie z dwóch firm) rozpoczyna pracę na stadionie jako pierwsza, a kończy jako ostatnia. W Bydgoszczy także pojawią się jako pierwsi, a krótko przed nimi kilkanaście ciężarówek sprzętu, który będzie zainstalowany na stadionie. Rozładunek, z użyciem dwóch wózków widłowych potrwa dwa dni, a instalacja ponad tydzień.

Grupie technicznych towarzyszył także przedstawiciel DENTSU, firmy zarządzającej w imieniu IAAF prawami marketingowymi do mistrzowskich zawodów.

Innym z elementów przygotowań to budowanie mixed zony dla dziennikarzy oraz wymiana bieżni na boisku rozgrzewkowym. Prace przy bieżni zakończą się w czerwcu, by była ona gotowa na mistrzostwa Polski seniorów (24-26 czerwca).

A już 1 maja w Bydgoszczy bieg „Bydgoszcz na Start” (na dystansie 10 km) z udziałem krajowych Ambasadorów mistrzostw U-20: Anny Rogowskiej i Pawła Wojciechowskiego (Zawisza Bydgoszcz). Nie znamy jeszcze nazwisk Ambasadorów światowych, których wybierze IAAF.

FREL

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.