W Łabiszynie wybudują dwa ronda i sygnalizacja zniknie

Czytaj dalej
Fot. Joann Bejma
Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

W Łabiszynie wybudują dwa ronda i sygnalizacja zniknie

Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

W tym roku powstaną długo wyczekiwane przez mieszkańców światła przy ul. Barcińskiej. Nie zostaną one jednak na stałe.

O tym, że inwestycja dojdzie do skutku, pisaliśmy kilka miesięcy temu. Będzie to zadanie zrealizowane przy wsparciu środków gminy Łabiszyn oraz Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy.

- Akurat dzwonił dyrektor ZDW i mówił, że mają przedłożoną przez projektanta dokumentację w sprawie tych świateł. Jak zostanie pozytywnie zaopiniowana, to będzie można wystąpić o pozwolenie na budowę - oświadczył Jacek Idzi Kaczmarek, burmistrz Łabiszyna.

Sygnalizacja świetlna przy ul. Barcińskiej pojawi się przy przejściu dla pieszych w tym roku. Zniknie, kiedy droga wojewódzka nr 254 zostanie wyremontowana i w Łabiszynie powstaną dwa ronda. Będzie to więc inwestycja tymczasowa (przewiduje się, że remont drogi ma być realizowany w latach 2020-2022).

Burmistrz mówi, że do tego czasu opłaca się zainwestować w sygnalizację, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa. Dziś stan drogi jest fatalny. Jest mnóstwo kolein.

W kwestii planowanej modernizacji DW nr 254 prowadzone są konsultacje z mieszkańcami gmin, przez które przebiega. Obecnie trwają prace nad przygotowaniem koncepcji przebudowy drogi. Mieszkańcy mogą zapoznawać się z wariantami przebudowy i składać jednocześnie swoje uwagi. W łabiszyńskim ratuszu takie spotkanie już się odbyło. Pojawiły się na nim m.in. osoby, które przy drodze mają swoje nieruchomości. Interesowała ich chociażby kwestia zjazdów i ewentualne wycinki. Wszystkie zgłoszone uwagi - jak zapewnia ZDW - mają być szczegółowo przeanalizowane.

Jeśli chodzi o gminę Łabiszyn, oprócz wspomnianych dwóch rond - przy skręcie na Ojrzanowo oraz Szubin - w koncepcji zakłada się także: zmianę organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Bydgoskiej i ul. Mickiewicza (ma być tylko jeden zjazd) oraz przebudowę zjazdu na Lubostroń i wjazdu z Nowego Dąbia na drogę wojewódzką. Co ważne, wzdłuż całej drogi - a więc na odcinku Brzoza - Wylatowo - ma powstać ścieżka rowerowa.

Kolejne konsultacje w barcińskim ratuszu 29 stycznia o godz. 10.

Joanna Bejmajoanna.bejma@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.