W Kujawsko-Pomorskiem coraz więcej pracowników z Azji

Czytaj dalej
Fot. Marcin Niklewicz
Małgorzata Oberlan

W Kujawsko-Pomorskiem coraz więcej pracowników z Azji

Małgorzata Oberlan

Pracownikami marzeń nie są już Ukraińcy, tylko Nepalczycy, Hindusi i Pakistańczycy. Oni do domu nie jeżdżą... Tylko w Toruniu działają dwie agencje oferujące firmom pracowników z Nepalu. Czym kuszą pracodawców?

W województwie kujawsko-pomorskim pracownicy z Nepalu pojawili się już kilka lat temu. W należącym do ISF Sofa zakładzie w Chełmnie grupa Nepalczyków tapicerowała meble już w 2015 roku. Dziś okazuje się, że na takich pracowników z Azji popyt jest coraz większy.

„Bieda to główna przyczyna migracji zawodowej Nepalczyków i Hindusów. Duże koszty dotarcia do Europy sprawiają, że pracownicy z Dalekiego Wschodu są niezwykle zmotywowani i lojalni, solidnie wykonują swoją pracę, ciesząc się z oferowanych im w Polsce warunków” - opisuje agencja pośrednictwa pracy GP Remedy z Torunia.

I dodaje, że pracownicy z Dalekiego Wschodu mają prawo pracować wyłącznie w oparciu o zezwolenie na pracę, które jest wydawane na konkretną firmę i konkretne stanowisko.

- Choć na początku proces legalizacji zatrudnienia zajmuje więcej czasu w porównaniu do pracowników z krajów ościennych, to jednak daje gwarancję, że przez kolejne lata dane miejsce pracy będzie zajmowane przez jednego pracownika - obiecuje GP Remedy.

Kolejna agencja oferująca firmom pracowników z Nepalu to Tasso, z biurem przy ul. Kujawskiej w Toruniu. Ta agencja pracy tymczasowej ofertę ma zresztą szerszą. Obiecuje pracodawcom siłę roboczą także z Ukrainy czy Mołdawii. „Osoby te chcą pracować w Polsce, ponieważ wynagrodzenie i warunki pracy są atrakcyjniejsze” - wyjaśnia krótko na swojej stronie internetowej.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.