Karolina Rokitnicka

W Kowalewie Pomorskim podsumowano program „Umiem pływać”

W Kowalewie Pomorskim podsumowano program „Umiem pływać” Fot. Urząd Marszałkowski
Karolina Rokitnicka

Na pływalni w Kowalewie Pomorskim podsumowano program „Umiem pływać”. W naszym województwie skorzystało z tej edycji 79 gmin.

- Istotą programu „Umiem pływać” jest nabycie i rozwinięcie podstawowych umiejętności pływackich przez najmłodszych adeptów tej dyscypliny sportu, którymi są uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych. Zajęcia odbywają się na krytych pływalniach, prowadzone są przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje i uprawnienia, w wymiarze 20 godzin lekcyjnych na każdego uczestnika, z częstotliwością 1-2 razy w tygodniu, w grupach liczących nie więcej niż 15 osób. Końcowym elementem zajęć jest sprawdzian poziomu opanowania podstawowych umiejętności pływackich - informuje Beata Krzemińska, rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu.

Program cieszy się dużym zainteresowaniem. W trzech poprzednich edycjach pływania uczyło się ponad 16 tysięcy dzieci. W tym roku przygotowano dwie tury zajęć. Pierwsza trwała od marca do czerwca, a druga od września do grudnia. Tym razem z programu skorzystało około 7 tysięcy uczniów. Do przedsięwzięcia zgłosiło się 79 gmin z województwa. Z powiatu brodnickiego uczestniczyło 14 grup, z golubsko-dobrzyńskiego 12, z rypińskiego - 4, a z toruńskiego -36.

Czym jest program „Umiem pływać”? Jak udało się go zrealizować? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 55% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Karolina Rokitnicka

Dziennikarstwo to nie tylko moja praca, ale także pasja. Szczególnie bliskie mi sprawy lokalne, dotyczace Golubia-Dobrzynia i okolic, samorządowe, oświatowe, kultura, politykaLubię analizę danych, m. in. rankingów inwestycyjnych czy wyników edukacyjnych, a także materiały interwencyjne. W codziennej pracy bardzo cenię kontakt z drugim człowiekiem, dynamiczność, możliwość uczenia się i poznawania zagadnień, które są dla mnie zupełnie nieznane, jak np. sport czy rolnictwo :-). Dziękuję moim instruktorom za pomoc w poruszaniu się po tych niezbadanych dla mnie obszarach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.