W końcu będzie bezpieczniej

Czytaj dalej
Fot. Arch. urzędu miasta
Jakub Nowak

W końcu będzie bezpieczniej

Jakub Nowak

Miasto pracuje nad projektem stałej zmiany organizacji ruchu w okolicach Parku Krasnala. Wkrótce mają stanąć tu wyniesione przejścia dla pieszych.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, do końca tego miesiąca na al. Wolności w Nowej Soli powinny pojawić się dwa nowe wyniesione przejścia dla pieszych. O sprawie pisaliśmy już na naszych łamach, chodzi o poprawę bezpieczeństwa w tym miejscu.

Przypomnijmy: po likwidacji fotoradaru w okolicach Parku Krasnala mieszkańcy alarmowali, że część kierowców pędzi w tym miejscu, nie zbaczając na znaki ograniczające prędkość do 40 km/h. Warto też zaznaczyć, że wspomniany fotoradar notował wcześniej najwięcej wykroczeń ze wszystkich, które stały w Nowej Soli. - Okolice Parku Krasnala stały się niestety mniej bezpieczne mimo ograniczenia prędkości do 40 km/h - przyznaje Ewa Batko, rzecznik magistratu. Dlatego, jak dodaje, prezydent Wadim Tyszkiewicz podjął decyzję o budowie dwóch wyniesionych przejść w miejscu już istniejących.

- Jesteśmy na etapie opracowywania projektu stałej zmiany organizacji ruchu. Dodatkowo planujemy zmniejszyć prędkość na tym odcinku do 30 km/h. Prace rozpoczną się najszybciej jak to będzie możliwe - podkreśla E. Batko.

Jeśli się uda, wszystko ma być gotowe do końca maja.
Arch. urzędu miasta Jeśli się uda, wszystko ma być gotowe do końca maja.
Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.