Janina Waszczukjanina.waszczuk@mail.pl

W Klonowie świętują na ludową nutę

Dzieciaki występowały w przedstawieniu w tradycyjnych strojach borowiackich. Dostały ogromne brawa. Fot. nadesłane Dzieciaki występowały w przedstawieniu w tradycyjnych strojach borowiackich. Dostały ogromne brawa.
Janina Waszczukjanina.waszczuk@mail.pl

Dzieci, rodzice i nauczyciele małej szkoły w Klonowie bożonarodzeniowym koncertem na ludowo podsumowali projekt.

Realizowany był w szkole przez dwa miesiące przez Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Wsi Klonowo n/Brdą „Klon“. Nosi nazwę „Historia tańcem odkrywana“.

W zajęciach brały udział wszystkie dzieci, poznając tańce, przyśpiewki, legendy, obrzędy i tradycję regionu.

Podczas koncertu dzieci zaprezentowały kilka obrazków tanecznych w strojach ludowych przygotowanych w ramach tego projektu. W zabawowej formie pokazały splatającą się ze sobą podczas Wigilii obrzędowość religijną i ludową, które tworzą ze sobą integralną całość.

Świąteczną radość dopełniły wyśpiewanymi kantyczkami przedszkolaki, wywołując aplauz widowni. Był tradycyjny gwiazdor, który zamiast rózgi miał dla wszystkich prezenty.

- Koncert powtórzyliśmy. Dzieciaki wystąpiły dla wiejskiej społeczności, na który zostały zaproszone osoby samotne - informują w stowarzyszeniu. - Występ cieszył się powodzeniem.

Na przedstawieniu byli także goście - wójt gminy Lubiewo Michał Skałecki, sponsorzy i przyjaciele, którzy „przybieżeli“ z prezentami dla szkoły.

Realizacja projektu wsparta jest przez gminę Lubiewo w ramach konkursu na zadanie publiczne.

Janina Waszczukjanina.waszczuk@mail.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.