Monika Smól

W kijewskim ośrodku zjedli tort z podobizną szefa

Ekipa kijewskiego SPZOZ. Z tortem - kierownik Dipanjan Ghosh. Fot. nadesłane Ekipa kijewskiego SPZOZ. Z tortem - kierownik Dipanjan Ghosh.
Monika Smól

Niespodziankę zrobili załodze SP ZOZ wójt Mieczysław Misiaszek i sekretarz Dorota Bukowska. - Byłem zaskoczony - mówi kierownik lecznicy.

Światowy Dzień Zdrowia na długo zapamiętają pracownicy ośrodka. - Mieli okazję „skosztować własnego szefa” - śmieje się Dorota Bukowska. - W imieniu mieszkańców złożyliśmy im najlepsze życzenia. Były kwiaty i tort z podobizną kierownika.

W kijewskim ośrodku Dipanjan Ghosh pracuje od trzech lat. - Pracowałem tu przez rok też 15 lat temu - mówi kierownik Ghosh. - Odkąd wróciłem swoje gabinety ma tu więcej lekarzy. Było dwóch, teraz jest trzech i ja. Jeden ma specjalizację z chorób wewnętrznych, robi kardiologię, jest specjalista medycyny rodzinnej, internista i ja - pediatra. Mamy więcej pacjentów. Remontujemy, jesteśmy finansowo niezależni od gminy i - jak mówi wójt - nie ma na nas żadnych skarg.

Można tam skorzystać z wielu programów profilaktycznych. - To m.in. badania profilaktyki chórów krążenia, a dzięki wójtowi, który postarał się o fundusze z urzędu marszałkowskiego - szczepimy dzieci przeciwko pneumokokom - dodaje. - Pacjenci chętnie korzystają.

Monika Smól

Swoją przygodę z dziennikarstwem rozpoczęłam już w liceum. Następnie skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Gdańskim. W "Gazecie Pomorskiej" pracuję od 2005 roku. Bliskie mojemu sercu jest Chełmno - Miasto Zakochanych w województwie kujawsko-pomorskim, w którym spędziłam ponad siedem lat, a powiat chełmiński to cały czas mój główny rejon działania. Pasja? Przede wszystkim dziennikarstwo sportowe, fotografia sportowa, a rozwijam ją zwłaszcza w Chojnicach - w wojewodztwie pomorskim. To moje miasto rodzinne i klubowi MKS Chojniczanka Chojnice kibicuję najbardziej. Ulubione dyscypliny to piłka nożna i koszykówa. Pracuję również nad rozwojem portalu informacyjnego Nasze Miasto Chełmno, który jest dla moich Czytelników źródłem informacji o wydarzeniach z powiatu chełmińskiego. Co dzień na moich portalachpojawiają się najświeższe informacje z miasta i powiatu. Prywatnie interesuję się aranżacją wnętrz, ich projektowaniem, a także przeróbkami mebli - nadawaniem im "drugiego życia". 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.