W kasie Grudziądza zabraknie 50 mln zł? Trzeba szukać pieniędzy na grudniowe wypłaty dla budżetówki

Czytaj dalej
Fot. Aleksandra Pasis/Archiwum
Daniel Dreyer

W kasie Grudziądza zabraknie 50 mln zł? Trzeba szukać pieniędzy na grudniowe wypłaty dla budżetówki

Daniel Dreyer

W grudniu zabraknie pieniędzy na pensje grudziądzkich urzędników? O takim zagrożeniu mówi Maciej Glamowski, prezydent elekt. Małgorzata Sołtys, skarbnik miasta nie dopuszcza do siebie podobnych myśli. I... składa rezygnację z pełnionej funkcji.

- Sytuacja jest krytyczna - mówi Maciej Glamowski, prezydent elekt. I dodaje, że jako radny oraz kandydat na prezydenta nie miał pełnej wiedzy na temat finansów miasta. A ta w jego ocenie jest krytyczna. - Jest gorzej niż zakładaliśmy. Z informacji, które posiadam wynika, że w tegorocznym budżecie miasta zabraknie 50 mln zł, a to oznacza, że w grudniu może zabraknąć pieniędzy na wypłaty dla pracowników.

- Jest gorzej niż zakładaliśmy - mówi Maciej Glamowski, prezydent elekt. - Z informacji, które posiadam wynika, że w tegorocznym budżecie miasta zabraknie 50 mln zł, a to oznacza, że w grudniu może zabraknąć pieniędzy na wypłaty dla pracowników.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.