W „Jarzębince” Jezus się już narodził

Czytaj dalej
Fot. Aleksander Knitter
Aleksander Knitter

W „Jarzębince” Jezus się już narodził

Aleksander Knitter

Leszek był Józefem, Lucyna Maryją, a Krzysztof archaniołem. Dla maluchów z „Jarzębinki” byli po prostu rodzicami, którzy zagrali jasełka.

Po raz piąty Beata Gołąb z „Jarzębinki” wcieliła się na chwilę w reżysera, znalazła grupę chętnych rodziców i stworzyła dla dzieci z „Jarzębinki” przedstawienie. Tym razem były to jasełka o narodzeniu Jezusa.

Józefa zagrał radny i dyrektor SP w Lichnowach Leszek Redzimski, a w Maryję wcieliła się będąca w ciąży Lucyna Krysiak. Oprócz nich wystąpił archanioł - Krzysztof Hinz. - Mieliśmy kilka prób, stresik może mały był, ale przed samym sobą - śmieje się pan Krzysztof. Dla niego to nie był pierwszy występ, gdyż grywał już w przedszkolnych występach.

Jak ryba w wodzie czuła się na scenie Agnieszka Schreiber-Gut. Mimo że jej córka już opuściła przedszkola, ona nadal się udziela. Tym razem zagrała jednego z królów. To odmiana, gdyż ostatnio była złą królową. Najważniejsza jest dla niej zabawa. - Bawię się bardzo dobrze, występując dla dzieci. W głębi serce czuję wielką satysfakcję i taką potrzebę, by się poudzielać aktorsko - mówi Agnieszka, która na co dzień jest urzędniczką.

Na brawa zasługują też pozostali rodzice i nauczycielki z „Jarzębinki”. Po zakończeniu jasełek ulgę poczuła reżyserka Beata Gołąb, która mimo piątego przedstawienia zawsze stresuje się, czy wszystko wypali. I nie martwi się tym, czy rodzice nauczyli się roli, tylko czy wszystko zagra. Nie ma jeszcze pomysłu na kolejny występ - To przychodzi nagle. Najważniejsze, że rodzice są chętni i że są tacy, którzy mogą pogodzić próby i występ z pracą zawodową - mówi pani Beata.

Wszyscy dostali od dzieciaków gromkie brawa!

Aleksander Knitter

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.