W Inowrocławiu ktoś trafił szóstkę w Lotto i wygrał prawie 3 miliony!

Czytaj dalej
Fot. ZP
Zbigniew Politowski

W Inowrocławiu ktoś trafił szóstkę w Lotto i wygrał prawie 3 miliony!

Zbigniew Politowski

Inowrocław dołączył do miast, które mogą się pochwalić lottomilionerami. Właśnie tu do jednego z graczy kilka dni temu uśmiechnęła się fortuna.

Kolektura nr 7/68 przy ul. Jacewskiej 17 w Inowrocławiu okazała się niezwykle szczęśliwa dla osoby, która w miniony poniedziałęk lub wtorek zagrała tam w Lotto. Opłaciła tylko jeden zakład i wypełniła go metodą na chybił trafił. Sześć wylosowanych we wtorek, 22 marca, liczb: 5, 7, 20, 21, 27, 41 dało jej wygraną w wysokości 2 830 876,60 zł!

To zarazem pierwsza wielomilionowa i najwyższa jak dotąd wygrana w Lotto w Inowrocławiu. Świeżo upieczony milioner może odebrać wygraną w jednym z 17 oddziałów Totalizatora Sportowego. Ma na to 60 dni.

- Cieszę się, że ktoś wygrał tak dużą kwotę właśnie w naszej kolekturze. Nie wiemy, kto jest zwycięzcą. Czy to kobieta czy mężczyzna, mieszkaniec Inowrocławia czy też ktoś z okolicznych miejscowości? Przez nasz punkt przewija się codziennie mnóstwo osób - mówi Monika Szadłowska z kolektury przy Jacewskiej.

Wczoraj od rana zaglądało tam sporo graczy z pytaniami czy to prawda z tą wygraną, bo wieść już obiegła lotem błyskawicy miasto. Niektórzy zwierali po kilka zakładów wierząc, że w skromnej budce przy Jacewskiej również do nich uśmiechnie się fortuna.

Dzięki wspomnianej „szóstce”, Inowrocław dołączył do miast, w których grają lottomilionerzy. Na tej liście jest m.in. Barcin w powiecie żnińskim, gdzie ktoś w czerwcu ubiegłego roku w wyniku kumulacji wzbogacił się aż o ponad 28 mln zł. Najwyższa wygrana w historii Lotto padła w sierpniu 2015 r. w miejscowości Ziębice (woj. dolnośląskie) i wyniosła dokładnie 35 234 116,20 zł.

Zbigniew Politowski

Pracę dziennikarską rozpocząłem pod koniec 1983 r. w prasie włocławskiej. W  1987 r. zostałem reporterem inowrocławskiego oddziału  "Gazety Pomorskiej", a w 1994 r. jego kierownikiem. Na początku lat 90. przez krótki okres byłem dziennikarzem działu ekonomicznego "GP". W swoich publikacjach od początku koncentruję  się wokół spraw lokalnych, samorządowych, gospodarczych, społeczno-politycznych, interwencyjnych. Ponieważ moją pasją jest turystyka, chętnie popełniam teksty  prezentujące urodę różnych zakątków Polski, także związane z bliską mi problematyką uzdrowiskową. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.