W Grudziądzu zatańczymy zumbę i zjemy coś pysznego

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Aleksandra Pasis

W Grudziądzu zatańczymy zumbę i zjemy coś pysznego

Aleksandra Pasis

Na plaży miejskiej i w porcie Schulza szykują się ciekawe imprezy.

Miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu mogą już się cieszyć z nowych propozycji jakie na nadchodzący rok przygotował Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku.

Biegacze! Z myślą o was pierwszy raz zostanie zorganizowany bieg na 10 km!

- Nie będzie to bieg uliczny tylko crossowy po lesie w Rudniku - zdradza Izabela Piwowarska, dyrektor MORiW-u. - By urozmaicić trasę, będą przeszkody.

Impreza dla najtwardszych biegaczy odbędzie się wiosną, bądź jesienią.

Maraton taneczny na piasku

Lubicie ruszać biodrami? Będzie okazja do rozruszania mięśni przy muzyce i z uśmiechami na twarzach.

Szykuje się bowiem pierwszy w Grudziądzu maraton zumby na plaży miejskiej. - Planujemy, że będzie to duża, kilkugodzinna, plenerowa impreza z przerwami na konkursy - dodaje Izabela Piwowarska. - Zumba jest bardzo popularna. Wnosi dużo pozytywnej energii i właśnie z taką chcemy rozpocząć najbliższe wakacje.

Na plaży nie zabraknie też innych, ciekawych atrakcji.

Będzie można spróbować gry w bubble football, czyli bąbelkowy futbol. Jest to nowa odmiana piłki nożnej w zabawnej formie, której prekursorami są Norwegowie.

- Zawodnicy grają w specjalnych kulach wypełnionych powietrzem - wyjaśnia Izabela Piwowarska. - W bubble football można grać zarówno w hali, jak i na murawie, śniegu oraz właśnie na plażowym piasku.

Włoskie przysmaki od kuchni

Jesteście smakoszami? Pasjonujecie się kulinariami? Macie ochotę spróbowania nowych potraw przygotowywanych według autorskich przepisów mieszkańców? Będzie taka możliwość. Gdzie? Na marinie!

- Zorganizujemy cykl warsztatów kulinarnych - zapowiada szefowa MORiW-u, który administruje portem Schulza.

Całość odbędzie się w ramach projektu „gru od kuchni”. - Będziemy gościli między innymi zaprzyjaźnione gospodynie wiejskie z okolicy, miłośnika kuchni włoskiej, który nauczy przyrządzania różnych makaronów, weganina i wielu innych kucharzy - zachęca do udziału w lekcjach gotowania Izabela Piwowarska.

Kontynuują też to, co już sprawdzone

Nie zabraknie też imprez, które już na stałe wpisały się w kalendarz aktywnie spędzających czas grudziądzan. A wśród nich m.in. półmaraton śladami Bronka Malinowskiego z Grudziądza do Rulewa i jubileuszowy, piąty Bieg Trzech Plaż. Ponadto w marcu wystartuje jedenasty sezon rajdów rowerowych. Nie zabraknie też nocnych spotkań rolkarzy.

Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.