W Grudziądzu wymienią piecyki i odnowią elewacje

Czytaj dalej
Fot. Marcin Oliva Soto
(DXC)

W Grudziądzu wymienią piecyki i odnowią elewacje

(DXC)

Ok. 17 mln zł w tym roku administracja wyda na prace na osiedlach.

Pieniądze na naprawy pochodzą głównie z funduszu remontowego, który-płacąc czynsz - zasilają lokatorzy spółdzielni.

Piece do likwidacji

Chodzi o tzw. junkersy, które podgrzewają wodę w mieszkaniach. - Ich likwidacja to od 2 lat nasz priorytet. Usunięcie piecyków we wszystkich budynkach potrwa do 2019 r. - mówi Aleksander Laskowski, kierownik administracji nr 1 w SM, która obejmuje m.in. centrum miasta i os. Tarpno.

W tym roku likwidacja piecyków i podłączenie budynków do sieci ciepłej wody planowane jest w 14 blokach, m.in. przy ulicach: Wyzwolenia, Rapackiego, Mikołaja z Ryńska i Piłsudskiego. Dodatkowo będą tam wymieniane pionowe instalacje wod-kan. Lokatorzy muszą się liczyć ze sporym zamieszaniem, ponieważ część prac będzie się odbywać w mieszkaniach.

Balkony z daszkami

Co zostanie zrobione na osiedlach Kopernika i Kawalerii Polskiej? W kilku budynkach, m.in. przy ul. Chopina i Piaskowej na ostatnich piętrach będą montowane zadaszenia nad balkonami. Poza tym odmalowane zostaną klatki schodowe. Wymieniane będą okna w piwnicach. W części nieruchomości administracja planuje także montaż nowych instalacji wodno-kanalizacyjnych.
Podobne roboty zostały zaplanowane w administracji nr 3, czyli na os. Strzemięcin. Ponadto w siedmiu blokach wymieniane będą wewnętrzne drzwi wejściowe do budynków. Z kolei przy ul. Korczaka 1 i 3 oraz Śniadeckich 10 odbędą się roboty drogowe.

Ładniejsze ściany

- Na osiedlu Rządz najbardziej widoczne prace będą polegały na odnowieniu elewacji pięciu budynków - mówi Andrzej Burkiewicz, kierownik osiedli SM Rządz i Mniszek.

Na co mogą liczyć mieszkańcy drugiej z tych dzielnic?

- W Mniszku, poza pracami w budynkach, odnowimy m.in. ciąg chodników przy al. Sportowców 6 - dodaje Andrzej Burkiewicz.

Nowe windy 
są potrzebne

Na osiedlu Lotnisko zaplanowano sporo robót drogowych. Chodzi tutaj m.in. o naprawę parkingu i drogi przy ul. Kustronia 2 oraz Ikara 17.

Innym dużym zadaniem jest wymiana wind. Nowe dźwigi będą montowane m.in. w blokach przy ulicy Warszawskiej 9, 17 i 19 oraz Dywizjonu 303 (numery: 12 i 14). Obecnie działające tam dźwigi są już mocno wysłużone. Na os. Lotnisko wymiana wind na całego ruszyła w ubiegłym roku. Ma potrwać w sumie przez 5 lat.

Szczegółowy plan remontów na 2017 rok zamieszczono na stronie internetowej spółdzielni.

(DXC)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.