(DXC)

W Grudziądzu ruszyła budowa fabryki mebli. Kadrę już kompletują

W Grudziądzu ruszyła budowa fabryki mebli. Kadrę już kompletują Fot. UM Grudziądz
(DXC)

- Produkcję zamierzamy rozpocząć w pierwszym kwartale przyszłego roku - podkreśla Marek Dobrzeniecki, prezes firmy Sits.

Grudziądzki zakład Sits powstaje przy ulicy Granicznej, na terenie naszej podstrefy ekonomicznej. Na placu budowy postawiono zaplecze dla robotników, którzy obecnie-korzystając z ciężkiego sprzętu - wykonują przede wszystkim prace ziemne. Plan jest taki, że roboty zakrojone na szerszą skalę rozpoczną się od razu po świętach. Szefom Sits zależy na czasie, ponieważ ze względu na kwestie formalne, budowa fabryki mebli tapicerowanych rozpoczęła się później niż pierwotnie zakładano.

Ambitne plany

Pierwsze kanapy, sofy czy fotele z grudziądzkiego zakładu Sits wyjadą w pierwszych miesiącach przyszłego roku. Trwa kompletowanie załogi. Jak już informowała „Pomorska”, pierwsze ogłoszenia pojawiły się w internecie.

- Na naszą skrzynkę mailową przychodzi wiele podań. Cieszymy się z ich liczby i z tego, że zgłaszają się do nas osoby z zadawalającymi nas kwalifikacjami - dodaje Marek Dobrzeniecki.

Założona przez Szwedów firma Sits swoją główną siedzibę ma w Brodnicy. W Grudziądzu, jeśli plany staną się faktem, ma docelowo zatrudniać nawet 1.000 pracowników.

- Na tym etapie nie widzę powodu, aby te plany miały zostać niezrealizowane - zapewnia szef firmy Sits, która w ciągu roku produkuje prawie milion mebli.

Mr Garden się rozkręca

Produkcja mebli ogrodowych z kolei na całego trwa w fabryce Mr Garden, która znajduje się po drugiej stronie przyszłego zakładu Sits. - „Mr Garden zatrudnia już 430 pracowników” - pisze na Facebooku wiceprezydent Marek Sikora.

Sits i Mr Garden to najwięksi inwestorzy w podstrefie ekonomicznej. Oprócz nich działa tam jeszcze m.in. przetwórnia łososia Limito. Do zagospodarowania w podstrefie, która ma powierzchnię ponad 90 ha, zostało jeszcze ok. 30 ha.

(DXC)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.