W Grudziądzu powstanie zagłębie meblarskie [zdjęcia, wideo]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Przemysław Decker

W Grudziądzu powstanie zagłębie meblarskie [zdjęcia, wideo]

Przemysław Decker

Jeśli plany zostaną zrealizowane, przy produkcji mebli pracę znajdzie nawet 1.500 osób. Inwestorzy obiecują, że będą godnie płacić.

Przez lata o grudziądzkiej podstrefie ekonomicznej mówiło się, że "hula po niej wiatr". Obecnie, głównie dzięki firmom z branży meblarskiej, puste do tej pory tereny inwestycyjne ożywają.

Na całego trwa budowa zakładu MrGarden, w którym będą produkowane meble ogrodowe.

- Prace przebiegają zgodnie z planem - mówi Stanisław Bieńkowski, prezes inwestora - firmy Stelmet.

Obecnie trwają prace w stojących już potężnych halach, w których będą produkowane i magazynowane meble. Ponadto prowadzone są roboty związane z montażem ogromnej linii do przetarcia drewna.

- Trwają również prace związane z parkingami i placami składowymi surowców i wyrobów gotowych. Finalizujemy roboty związane z sieciami zewnętrznymi- informuje Monika Froń-Dąbrowska z firmy Skanska, która buduje fabrykę.

- Zgodnie ze wstępnymi planami, nowy zakład w Grudziądzu będzie przecierał około 600 tysięcy metrów sześciennych. drewna w ciągu roku. To naprawdę wysoki poziom wydajności - informują pracownicy firmy Stelmet.

Równolegle do robót budowlanych prowadzona jest rekrutacja pracowników. Inwestor zapewnia, że po okresie przygotowawczym minimalne wynagrodzenie netto, czyli na "rękę" będzie w MrGarden wynosiło 2 tys. zł. Kto ma szansę na etat? Obecnie szukani są m.in. magazynierzy, operatorzy maszyn czy automatycy.

Produkcja mebli powinna ruszyć w drugiej połowie roku. Docelowo w zakładzie MrGarden ma pracować 500 osób.Sofy z Grudziądza

Niedaleko fabryki mebli ogrodowych swój zakład wybuduje Sits, producent mebli tapicerowanych. - Kończymy projekt inwestorski. Myślę, że późną wiosną rozstrzygniemy przetarg na budowę zakładu, a pierwsze prace ruszą na początku wakacji - mówi Marek Dobrzeniecki, prezes firmy Sits.

Ten inwestor uzyskał już pozwolenie na prowadzenie działalności na terenie grudziądzkiej podstrefy ekonomicznej. Obecnie trwa przygotowanie serwisu internetowego poświęconego inwestycji. Znajdą się tam m.in. szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji pracowników. - Chcemy być dobrym pracodawcą - dodaje prezes Dobrzeniecki.

Uruchomienie zakładu planowane jest wiosną przyszłego roku. W pierwszym etapie zatrudnienie w Sits ma znaleźć 400-500 osób.

- Z czasem, jeśli uda się zrealizować plany, zatrudnienie może wzrosnąć nawet do tysiąca osób - zapewnia Marek Dobrzeniecki.

Przemysław Decker

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.