W gminie Sośno prawie wszyscy segregują śmieci

Czytaj dalej
Fot. Janusz Wójtowicz
Aleksander Knitter

W gminie Sośno prawie wszyscy segregują śmieci

Aleksander Knitter

Również w gminie Sośno ruszył przetarg na zagospodarowanie śmieci mieszkańców oraz z punktu zbiórki odpadów komunalnych.

W wielu gminach ruszyły kolejne przetargi „śmieciowe”. Również w Sośnie szukają firmy na odbieranie i zagospodarowanie zmieszanych i zbieranych selektywnie odpadów komunalnych z nieruchomości oraz z punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych.

3924 mieszkańców

W gminie Sośno - według zgłoszonych deklaracji śmieciowych - zamieszkuje obecnie 3924 mieszkańców. I tu wielkie brawa, bowiem selektywnie zbiera odpady aż 3777 osób! To jest 1159 gospodarstw domowych na 1232 ogółem. Tylko 147 mieszkańców zbiera odpady zmieszane (73 nieruchomości).

To wynik godny naśladowania, ale z pewnością łatwiej to robić mieszkańcom nieruchomości, niż w budynkach wielorodzinnych. Choć jest też druga strona medalu - do takiego zachowania mieszkańców „zmusiła” rada, uchwalając prawie trzykrotnie wyższą stawkę za brak segregacji.

W gminie Sośno jest 20 sołectw, w skład których wchodzą 22 wsie i jedna osada.

Odpady zmieszane i m.in. zielone zabierane od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Sośno - zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami - muszą być zagospodarowane w obrębie tucholsko-grudziądzkiego regionu gospodarki odpadami komunalnymi.

Pojemniki na odpady zmieszane zapewniają właściciele nieruchomości. Do zbierania odpadów komunalnych mogą być stosowane pojemniki metalowe oraz z tworzywa sztucznego przystosowane do opróżniania mechanicznego o pojemnościach i oznakowaniach określonych w regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie Sośno.

Aleksander Knitter

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.