W Fordonie czekają nas kolejne remonty

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Mateusz Mazur

W Fordonie czekają nas kolejne remonty

Mateusz Mazur

W sobotę rozpoczną się prace na ulicy Piłsudskiego. Drogowcy zamkną dla ruchu jeden z odcinków. Autobusy muszą zmienić trasy.

W weekend wystartuje kolejny etap remontów ulic w Fordonie. To w tej dzielnicy drogowcy zaplanowali w tym roku najwięcej napraw. Obecnie trwają roboty na ulicy Andersa i Korfantego. Na pierwszej z nich do ułożenia została jeszcze ostatnia warstwa asfaltu (na pasie w kierunku centrum na odcinku od Kasztelańskiej do wiaduktu. Poza tym po obu stronach trzeba jeszcze wyremontować zatoki autobusowe. Na koniec tradycyjnie zostanie naniesione oznakowanie poziome. Finisz w tych miejscach powinien nastąpić do końca obecnego miesiąca.

W sobotę robotnicy wystartują z remontem ulicy Piłsudskiego na odcinku od Taczaka do Altanowej. Prace podzielono na etapy, gdyż przebudowa jest poważniejsza i potrwa kilka tygodni.

Betonowe kostki i płyty zastąpi w tym miejscu asfalt. Najpierw drogowcy rozpoczną prace od Taczaka do Swobodnej. Ten odcinek na około miesiąc zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Niesie to ze sobą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Od soboty autobusy linii nr 65 zostaną skrócone do pętli Niepodległości. Poza tym linia 81 kierowana będzie objazdem przez ulicę Swobodną z pominięciem pętli Niepodległości. Uruchomiona zostanie również autobusowa linia zastępcza nr 165, która będzie kursowała na trasie: od pętli Nad Wisłą przez Piłsudskiego, Swobodną, Wyzwolenia, Andersa do pętli Niepodległości. Trasę zmienią też autobusy nocne linii 31N, które pojadą przez Wyzwolenia i Swobodną.

W drugim etapie drogowcy zajmą się odcinkiem od Swobodnej do Altanowej. Z kolei trzeci etap będzie polegał na remoncie ulicy Swobodnej od Wyzwolenia do Piłsudskiego.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej ogłosił także kolejny przetarg na odnowienie ulic w Fordonie. Do tego pakietu zaliczają się ulice Skarżyńskiego, Brzechwy i Kaliskiego. W tym przypadku roboty będą prowadzone etapami, a więc samochody będą mogły się tu poruszać. Najbardziej uciążliwe roboty będą prowadzone popołudniami oraz w nocy.

Zakończenie prac w ramach drugiego pakietu planowane jest na wrzesień.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.