W ferie nie zostaniesz w mieście na lodzie

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Katarzyna Piojda

W ferie nie zostaniesz w mieście na lodzie

Katarzyna Piojda

Uczniowie dopiero co wrócili po świętach. Jutro niektórzy też nie idą do szkoły, a za tydzień wszyscy zaczynają 2-tygodniową labę.

- W tym roku więcej nie chodzą niż chodzą - w ten sposób niektórzy określają teraz uczniów. I mają rację. Po kilkunastodniowej przerwie świąteczno-noworocznej i wolnej zeszłej środzie (Trzech Króli), jutro wybrane szkoły mają znowu odwołane zajęcia.

To dlatego, że szóstoklasiści będą pisali próbny egzamin na zakończenie podstawówki. Inni uczniowie, żeby nie przeszkadzać zmagającym się z rozwiązywaniem zadań, będą mieli jutro lekcje zorganizowane inaczej. Albo nie będą mieli ich wcale, bo - decyzją szkoły - zostaną w domu.

Potem trzy dni do szkoły i znowu wolne - weekend, a później, dokładnie za tydzień, zaczynają się ferie zimowe.

Który uczeń nie ma ich zaplanowanych, nawet w mieście spędzi je fajnie. Ratusz - jak co pół roku - dofinansuje zorganizowany wypoczynek.

- Nie zakończyliśmy jeszcze procedury rozpatrywania wniosków o dofinansowanie zimowego wypoczynku dla dzieci i młodzieży uczącej się w szkołach i placówkach oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto Bydgoszcz - informuje Katarzyna Kirstein-Piotrowska z Wydziału Edukacji i Sportu w ratuszu. - Zbieramy także informacje ze szkół na temat dostępności do sal gimnastycznych, świetlic oraz bibliotek w czasie ferii.

Pod koniec bieżącego tygodnia, a więc tuż przed feriami, dowiemy się więc dokładnie, które szkoły czy domy kultury i inne placówki przygotują małolatom atrakcje.

Już teraz za to wiadomo, że w wybranych godzinach mają być czynne - też jak co roku - baseny przyszkolne, ale decyzja jeszcze nie zapadła.

Na lodowisko także będzie okazja się wybrać. I na to przy Szkole Podstawowej nr 65 przy ul. Duracza w Fordonie (w ferie czynne w godz. 9.00-21.30), i na to w Myślęcinku. Stok też będzie działał, jeśli oczywiście zima dopisze, a wygląda na to, że tak. Wyciągi są czynne od poniedziałku do piątku w godz. 11-21, a w weekendy od 10 do 21.

Jedni wolą jazdę na łyżwach albo nartach, inni - spacery, ale takie w artystycznym wydaniu. Muzeum Okręgowe przygotowało coś z myślą o tych drugich. - Uczestnicy tegorocznych warsztatów m.in. wybiorą się na spacer szlakiem bydgoskich kamienic, a podczas zajęć zamienią się w architektów i wykonają w glinie projekty fasad budynków - zapowiada Sylwia Pietrzak z działu promocji muzeum.

Ta oferta przeznaczona jest dla dzieci w wieku 7-12 lat (obowiązują zapisy). Starsi mogą znaleźć coś dla siebie w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży. Osoby od 18 do 25 lat skorzystają z darmowych zajęć. W programie m.in. warsztaty dziennikarskie, z coachingu i obsługi biura. Tutaj także trzeba zapisać się wcześniej.

Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.