W dłuższej kolejce poczekamy do sanatorium. Dlaczego?

Czytaj dalej
Fot. Dawid Łukasik
Małgorzata Stempinska

W dłuższej kolejce poczekamy do sanatorium. Dlaczego?

Małgorzata Stempinska

Od października nie zmieniły się stawki za zakwaterowanie i wyżywienie w uzdrowisku. Natomiast czas oczekiwania na wyjazd wydłużył się do 29 miesięcy.

Stawki za zakwaterownie i wyżywienie w sanatoriach są ustalane zawsze na okres od 1 października do 30 kwietnia oraz od 1 maja do 30 września. Kuracjusze czekali na informacje, czy będą musieli płacić więcej czy mniej od początku tego miesiąca. - Do tej pory nie ukazało się nowe rozporządzenie w tej sprawie, więc nadal obowiązują dotychczasowe opłaty - mówi Barbara Nawrocka, rzecznik prasowy Kujawsko-Pomorskiego Oddziału NFZ w Bydgoszczy.

Zatem od października opłata za dzień pobytu w pokoju 1-osobowym z pełnym węzłem higieniczno-sanitarnym wynosi 28,80 zł, w 1-osobowym studiu - 23 zł, a w 1-osobowym pokoju bez pełnego węzła higieniczno-sanitarnego - 22 zł. Stawki w pokoju 2-osobowym wynoszą odpowiednio: 17,30 zł, 14,60 zł oraz 12,50 zł, a w przypadku pokoju wieloosobowego: 11 zł, 10,50 zł oraz 9,40 zł.

Dlaczego trzeba coraz dłużej czekać na sanatorium? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.