W dawnych biurach będą mieszkania komunalne

Czytaj dalej
Fot. Jadawiga Aleksandrowicz
Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

W dawnych biurach będą mieszkania komunalne

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Gmina Waganiec zyska mieszkania komunalne, zagospodarowując nie czynne pomieszczenia biurowe w budynku częściowo zamieszkałym.

Zapotrzebowanie na mieszkania komunalne jest w każdej gminie. Nie inaczej sytuacja przedstawia się w gm. Waganiec. Problem częściowo zostanie rozwiązany po zakończeniu, prowadzonej inwestycji w Arianach.

W opustoszałych pomieszczeniach biurowych dawnego Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Obrotu Zwierzętami Hodowlanymi powstają mieszkania. Od pewnego czasu uwijają się tu pracownicy firmy z podtoruńskiej Łubianki, która wygrała przetarg na przebudowę pomieszczeń biurowych na 12 mieszkań.

Budynek, w którym prowadzone są prace był i nadal jest częściowo zamieszkały. Mieszkania są na drugim i trzecim piętrze. Prace adaptacyjne prowadzone są na dwóch niższych kondygnacjach, czyli na parterze i pierwszym piętrze.

Nowe komunalne mieszkania mają być kawalerkami o powierzchni około 20-30 metrów kwadratowych. Będą to mieszkania jednopokojowe (pokój z aneksem kuchennym i łazienką) i dwupokojowe.

- Jedno z mieszkań musi być zgodnie z przepisami mieszkaniem chronionym, to znaczy takim, które powinniśmy mieć zarezerwowane na wypadek jakiegoś nieszczęścia, na przykład dla kogoś, komu spali się dom albo straci go w wyniku wichury - tłumaczy wójt Piotr Kosik.

W budynku ma być także nieduże (ok. 40 m) pomieszczenie na spotkania mieszkańców wsi Ariany, gdzie nie ma świetlicy.

Wójt przyznaje, że przygotowywanymi mieszkaniami komunalnymi interesuje się wiele osób, choć do końca adaptacji jest jeszcze sporo czasu. Mieszkania będą gotowe prawdopodobnie pod koniec trzeciego kwartału.

- Mieszkańcy pytają, czy mogą już u mnie składać wnioski. Tłumaczę wszystkim, że wnioski powinny być kierowane do wójta, ale nie ja będę decydować o przydziale lokali. Chcę powołać komisję, złożoną z osób, które doskonale znają warunki naszych mieszkańców i to ta komisja będzie decydować, komu przydzielić mieszkanie w budynku w Arianach - podkreśla wójt.

Jadwiga Aleksandrowiczjadwiga.aleksandrowicz@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.