W Czyczkowach lubią się gimnastykować

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

W Czyczkowach lubią się gimnastykować

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Już po raz czwarty Szkoła Podstawowa z Brus zorganizowała mistrzostwa szkół podstawowych z gminy Brusy w gimnastyce dziewcząt.

Gimnastyka nie jest zbyt popularną dyscypliną sportową w naszym regionie, a i dzieciaki pewnie nie przepadają za nią na zajęciach wychowania fizycznego. Wolą odbijać piłkę, rzucać do kosza lub najlepiej to siedzieć i nic nie robić.

Dobrze więc, że są chętni, by takie zawody organizować i jeszcze lepiej, że są chętni w takich zawodach wystartować. W bruskich zawodach brały udział czteroosobowe zespoły. Rywalizowały w trzech konkurencjach. Dwie z nich były indywidualne, a jedna grupowa.

W zawodach wystartowało pięć szkół - gospodarze z SP Brusy oraz SP Czapiewice, Czyczkowy, Męcikał i Wielkie Chełmy. Oceniali instruktorzy tańca - Katarzyna Kamrowska, Dominika Kołodziej i Krzysztof Gradowski oraz Marek Rodzeń, nauczyciel wuefu.

Prym wiodły zawodniczki z Czyczków. Indywidualnie w układzie wolnym zwyciężyła Oliwia Frymark z SP Czyczkowy, druga była Kinga Schramke z SP Brusy, a trzecia Kornelia Weltrowska z SP Czapiewice. W układzie na równoważni wygrała reprezentantka Czyczków - Kinga Zmuda Trzebiatowska. Druga była Kamila Dolna z SP Brusy, a trzecia Kinga Półczyńska z SP Wielkie Chełmy.

Rywalizację zespołową wygrały oczywiście Czyczkowy w składzie: Oliwia Frymark, Kinga Zmuda Trzebiatowska, Katarzyna Frymark i Sandra Kiedrowicz. Drugie były Brusy - Kinga Schramke, Kamila Dolna, Amelia Peplińska, Nikola Czarnowska, a trzecie Wielkie Chełmy - Julita Orzłowska, Kinga Półczyńska, Marta Wilk, Magdalena Matyszewska.

Aleksander Knitteraleksander.knitter@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.