IGa

W Ciechocinku młodzi zaśpiewali piosenki sprzed lat

Dorota Dacewicz przyjechała na konkurs z Francji. Zaśpiewała "List do matki". I wygrała. Fot. Jadwiga Aleksandrowicz Dorota Dacewicz przyjechała na konkurs z Francji. Zaśpiewała "List do matki". I wygrała.
IGa

„Katarzyna Gaertner przedstawia piosenki tamtych lat” - pod takim hasłem ciechocińskie koło Ligi Kobiet Polskich przy współpracy z burmistrzem i Fundacją Inicjatyw Obywatelskich zorganizowało konkursowy koncert na najlepszą interpretację piosenek z repertuaru Violetty Villas.

Udział w nowym rodzącym się festiwalu wzięło kilkanaścioro młodych ludzi. Ich występy oceniało jury pod przewodnictwem Andrzeja Frajndta, wokalisty, autora tekstów, konferansjera, członka dawnego zespołu „Partita”.

Wokaliści przyjechali z całej Polski, a nawet - jak się okazało - z Francji. Pomorze i Kujawy reprezentowała jedynie Natalia Smogulecka z Bydgoszczy. Uczestnicy, którzy wystąpili w wypełnionym po brzegi Teatrze Letnim, pokazali wysoką klasę. Śpiewali w towarzystwie zespołu Artura Grudzińskiego, autora aranżacji piosenek. Widowisko reżyserował Kazimierz Mazur, mąż nieobecnej z powodu choroby Katarzyny Gaertner. Koncert z wdziękiem prowadził Mirosław Satora. W prawie trzygodzinny widowisku było też miejsce na scenki i monologi.

Dorota Dacewicz przyjechała na konkurs z Francji. Zaśpiewała "List do matki". I wygrała.
Jadwiga Aleksandrowicz Kazimierz Mazur. Poważny? Na pozór. On też świetnie bawił widzów
IGa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.