IGa

W Ciechocinku młodzi zaśpiewali piosenki sprzed lat

Dorota Dacewicz przyjechała na konkurs z Francji. Zaśpiewała "List do matki". I wygrała. Fot. Jadwiga Aleksandrowicz Dorota Dacewicz przyjechała na konkurs z Francji. Zaśpiewała "List do matki". I wygrała.
IGa

„Katarzyna Gaertner przedstawia piosenki tamtych lat” - pod takim hasłem ciechocińskie koło Ligi Kobiet Polskich przy współpracy z burmistrzem i Fundacją Inicjatyw Obywatelskich zorganizowało konkursowy koncert na najlepszą interpretację piosenek z repertuaru Violetty Villas.

Udział w nowym rodzącym się festiwalu wzięło kilkanaścioro młodych ludzi. Ich występy oceniało jury pod przewodnictwem Andrzeja Frajndta, wokalisty, autora tekstów, konferansjera, członka dawnego zespołu „Partita”.

Wokaliści przyjechali z całej Polski, a nawet - jak się okazało - z Francji. Pomorze i Kujawy reprezentowała jedynie Natalia Smogulecka z Bydgoszczy. Uczestnicy, którzy wystąpili w wypełnionym po brzegi Teatrze Letnim, pokazali wysoką klasę. Śpiewali w towarzystwie zespołu Artura Grudzińskiego, autora aranżacji piosenek. Widowisko reżyserował Kazimierz Mazur, mąż nieobecnej z powodu choroby Katarzyny Gaertner. Koncert z wdziękiem prowadził Mirosław Satora. W prawie trzygodzinny widowisku było też miejsce na scenki i monologi.

Dorota Dacewicz przyjechała na konkurs z Francji. Zaśpiewała "List do matki". I wygrała.
Jadwiga Aleksandrowicz Kazimierz Mazur. Poważny? Na pozór. On też świetnie bawił widzów
IGa

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.