W Ciechocinku mamy rok kilku jubileuszy

Czytaj dalej
Fot. Sergiusz Bojenko
RozmawiałaJADWIGA Aleksandrowicz

W Ciechocinku mamy rok kilku jubileuszy

RozmawiałaJADWIGA Aleksandrowicz

Rozmowa z Teresą Kudybą, reżyserką dziennikarką i koordynatorką obchodów kilku jubileuszy, które będą obchodzone w tym roku w Ciechocinku.

- To będzie wyjątkowy rok dla Ciechocinka...
- To prawda. Będziemy ob chodzić aż sześć jubileuszy: 180-lecie Uzdrowiska, stulecie nadania praw miejskich, 125-lecie Teatru Letniego, 110-lecie Towarzystwa Przyjaciół Ciechocinka, 130-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej i 70-lecie Liceum Ogólnokształcącego. Jubilaci, czyli samorząd, Komisja Zdrojowa, sanatoria, TPC, liceum, OSP, a także nowo powołana Lokalna Organizacja Turystyczna zaplanowały szereg wydarzeń wykraczających poza ramy dotychczasowych kalendarzy imprez miejskich. Poproszono mnie o ich koordynację, a także o pomoc w medialnym zaistnieniu jubileuszowego Ciechocinka.

- Wielu osobom Ciechocinek kojarzy się z kurortem dla ludzi starszych, z dancingami w stylu disco polo i z popularną anegdotą o „łunie” nad miastem. Jak pani go widzi?
- A przecież Ciechocinek to miasto, w którym skutecznie leczą od wielu pokoleń świetni balneolodzy, rehabilitanci, tworzą muzycy, plastycy, filmowcy. To miasto zdrowia, nie tylko w haśle na folderach, ale dzięki najlepszym specjalistom, pasjonatom, solance tężniom, warzelni. Chcemy pokazać ludzi, których Ciechocinek dosłownie „postawił na nogi”, bo takich jest wielu.

- Zdradzi pani, co jeszcze nas czeka w tym roku?
- Pierwszego maja planujemy barwną paradę mieszkańców, kuracjuszy, turystów, przedsiębiorców, instytucji obchodzących jubileusze. W czerwcu będzie w Ciechocinku Kongresu Uzdrowisk Polskich, a także bogaty w atrakcje Festiwal Chleba i Soli, a latem czeka nas odsłonięcie aż sześciu gwiazd na Ciechocińskim Deptaku Sław. Będą konkursy i bodaj dwa razy więcej koncertów niż zwykle. Szczegółów parady, konkursów, koncertów należy szukać na stronie internetowej miasta, sanatoriów, instytucji. Zapowiada się bardzo „zdrowo i festiwalowo”. Miasto ma już specjalnie zaprojektowany logotyp jubileuszowy.

RozmawiałaJADWIGA Aleksandrowicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.