W Chojnicach zbudują kolejny dom. Wynajmą mieszkania

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

W Chojnicach zbudują kolejny dom. Wynajmą mieszkania

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

W perspektywie mają na oku budowę następnych pięciu domów.

Znowu z budżetu państwa można się załapać na preferencyjne kredyty na budowę mieszkań na wynajem i Chojnickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego chce z tej możliwości skorzystać. Jako jedyne w województwie pomorskim złożyło wniosek do Banku Gospodarstwa Krajowego na budynek przy ul. Kartuskiej.

Całość może kosztować ok. 5 mln zł, ale połowa środków to kredyt z BGK, resztę mają zapewnić ChTBS i miasto. Spółka musi mieć pozwolenie na budowę i przeznaczyć co najmniej połowę mieszkań dla osób wychowujących dzieci.

- Ustawę o nowym programie społecznego budownictwa mieszkaniowego uchwalił stary rząd, nie wiadomo, co zrobi nowy - mówi prezes ChTBS Jarosław Słomiński. - Pierwsze recenzje programu są pozytywne.

W budynku przy Kartuskiej 5 mają być 24 mieszkania o zróżnicowanym metrażu - 47 m kw., 55 , kw. i 64 m kw. Spółka zbiera wnioski od najemców. Jeśli uda się skompletować chętnych na wszystkie lokale, to budowa - po przyznaniu kredytu - mogłaby ruszyć jesienią i zakończyć się za rok.

Jak podkreśla prezes Słomiński, na tym nie koniec planów, bo spółka dysponuje terenem przy ul. Chocińskiej i przygotowuje koncepcję jego zabudowy na kolejne pięć budynków, każdy po 24 mieszkania. Oczywiście nie uda się załapać na drugą edycję kredytową BGK, bo wnioski trzeba składać do 30 września, a to nierealny termin.

Maria Eichlermaria.eichler@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.